Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Francji

Plaże
Południowe, śródziemnomorskie wybrzeże Francji słynie przede wszystkim z pełnych przepychu kurortów, gdzie najbogatsi i najbardziej wymagający goście mogą znaleźć dla siebie szereg wysublimowanych rozrywek – od gry w golfa, przez bale w kasynie Monte Carlo, aż po udział w słynnym rajdzie samochodowym. Lazurowe Wybrzeże to jednak nie tylko snobistyczne imprezownie, ale również ciągnące się kilometrami plaże usypane złotym piaskiem, lśniące błękitnymi lagunami, czyste i zawsze otoczone znakomitą infrastrukturą. Do chętnie odwiedzanych kąpielisk tego regionu należy m.in. Paloma Beach usytuowana w malowniczej zatoce okolic St-Jean-Cap-Ferrat – miasta położonego na cyplu na wschód od Nicei. Godnymi polecenia są również kąpieliska rozsypane wokół Saint-Tropez, cieszącego się od dekad statusem jednego z najsłynniejszych kurortów świata – turyści szczególnie chętnie polecają sobie Plage de Pampelonne, czy pełną rozrywek Tahiti Plage. 
 
Alternatywą dla zatłoczonych kąpielisk Lazurowego Wybrzeża okazują się bajkowe plaże Korsyki, zwykle bardziej kameralne, schowane wśród postrzępionych skał i oblane ciepłym morzem o turkusowej barwie, które w czasie przypływu tworzy tu zwykle przepiękne laguny; najsłynniejszym kąpieliskiem wyspy jest Palombaggia Beach schowana w sporej zatoce u południowych brzegów. W poszukiwaniu spokojniejszego wypoczynku możemy również udać się na północ Francji, gdzie czekają na nas plaże Zatoki Biskajskiej – m.in. rozciągająca się na szerokości kilkuset metrów Plage d'Hendaye, czy Plage de Chatelaillon stanowiąca część Rezerwatu Przyrody Marais d’Yves.
 
Wycieczki
Biura podróży prześcigają się w ofertach wycieczek objazdowych po Francji, ciekawych tras jest tu bowiem całkiem sporo, a warte odwiedzenia atrakcje odnajdziemy w każdym regionie. Największą popularnością cieszą się nieodmiennie wycieczki do stołecznego Paryża, gdzie w czasie tygodniowego pobytu zwiedzimy m.in. Luwr, Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy cmentarz Pere Lachaise – miejsca ikonicznie nie tylko dla samej Francji, ale również dla nowożytnej kultury całej Europy. Turyści chętnie wybierają się także na wycieczki szlakiem Zamków nad Loarą, czy na objazdy po najsłynniejszych regionach winiarskich naszego kontynentu – Szampanii, Bordeaux oraz Burgundii. Nie słabnie też zainteresowanie wyprawami do Disneylandu, które przy odrobinie wolnego czasu można połączyć ze zwiedzaniem pobliskiego Paryża. Koszty tygodniowej eskapady wahają się zwykle pomiędzy 1 tys. zł a 2,5 tys. zł, musimy jednak pamiętać o sporych kosztach biletów wstępu, które zwykle wynoszą kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt euro za każdą osobę dorosłą. 
 
Wczasy
Najchętniej wybieranymi destynacjami wczasowymi we Francji pozostają od lat Cannes i Nicea – kurorty nienależące co prawda do najtańszych, ale oferujące w zamian przebogate zaplecze hotelowe, gastronomiczne, rekreacyjne i towarzyskie, co roku zjeżdżają tu bowiem głodni zabawy turyści z całego świata. Sporą renomę zdobyło sobie również położone nad Morzem Liguryjskim Menton stanowiące nie tylko świetne miejsce na rodzinne wakacje, ale również doskonałą bazę wypadową dla Nicei, Sanremo, czy Monaco. Turyści wolący wypoczynek w nieco spokojniejszych warunkach mogą z kolei wybrać jedną z malowniczych miejscowości znad Zatoki Biskajskiej, gdzie szczególnie polecanymi na wczasy kurortami są La Rochelle,  Châtelaillon, czy Marennes. Na tygodniowy pobyt za kwoty nieprzekraczające 3 tys. zł możemy liczyć tu głównie poza sezonem, zaś w miesiącach wakacyjnych za podobną ofertę zapłacimy o ok. 1-1,5 tys. więcej. Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu to koszty rzadko spadające poniżej 4 tys. zł – zwykle tygodniowy pobyt w jednym z rozrywkowych kurortów to wydatek od 5 tys. zł wzwyż, zależnie od standardu hotelu, w jakim zechcemy się zatrzymać. 
 
Popularne miasta: