Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Tunezji

Plaże
Linia brzegowa Tunezji ma 1300 kilometrów i w większości jest zajęta przez wspaniałe, piaszczyste plaże. Zdarzają się również te kamieniste, ale w regionach turystycznych to rzadki widok. Zobaczymy tutaj również wiele tajemniczych i pięknych zatoczek. Natomiast na plażach hotelowych, czekają na nas porozkładane leżaki i parasole oraz tłumy turystów. 
 
Miłośnicy tego słonecznego kraju twierdzą, że najwspanialsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki i  w Djarbie. Są czyste, szerokie, piaszczyste i cichsze, od tych hotelowych. Innymi plażami, o których należy wspomnieć są plaże w okolicach  Hammamet i Sousse. Jeśli planujemy urlop z dziećmi, to będzie wybór idealny, ponieważ w tych miejscowościach woda przy brzegu jest dość płytka. 
 
Tunezja nie zawiedzie również pasjonatów aktywnego wypoczynku. Na rozstawionych stoiskach można wypożyczyć: deski windsurfingowe, paralotnie skutery czy kajaki. Bardzo popularne jest również żeglarstwo. Dwa najciekawsze porty znajdują się w Sidi Bu Sa’id i Marsa al-Kantawi.
 
Wczasy 
Wczasy w Tunezji są tanie. Turyści najczęściej decydują się na wykupienie ich w biurach podróży. Ceny, za tygodniowy pobyt w miejscowościach Djerba, Hammamet, Monastir lub Sousse  rozpoczynają się od 1100 złotych. Jeśli wybierzemy obiekt 5-gwiazdkowy, z opcją all inclusive to cena wzrośnie o ok. tysiąc złotych. Osoby, które oprócz odpoczynku, chciałyby zwiedzić Tunezję, mogą skorzystać z licznych wycieczek fakultatywnych oferowanych przez miejscowe i polskie biura podróży. 
 
Wycieczki 
Wycieczki objazdowe po Tunezji są mniej popularne od wypoczynkowych wczasów. Siedmiodniowa wycieczka, w której programie znajduje się zwiedzanie Tunisu, Kartaginy – Kairouanu, Sbeitli, Djerby i Sousse kosztuje ok. 2 tysięcy złotych. Cena ta obejmuje przelot samolotem czarterowym, opłatę lotniskową, transfery autokarem na terenie Tunezji, noclegi w obiektach 3-gwiazdkowych, śniadania i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, oraz ubezpieczenie. Za odpowiednią dopłatą pobyt można przedłużyć o kolejne siedem dni. 
Popularne miasta: