Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opłaty drogowe w Tunezji

Tunezyjska infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Drogi rzadko przypominają te znane z europejskich państw. Z dodatkowymi opłatami wiąże się jedynie przejazd autostradami. W praktyce oznacza to trasę z północy na południe kraju. Za przejechanie 100 km zapłacimy równowartość kilkunastu złotych. Płatne gotówką w bramkach.

Zapłacić trzeba także w przypadku, kiedy chcemy dostać się z kontynentalnej części kraju na jedną z wysp. W tym celu niezbędne jest skorzystanie z promu. Przewiezienie samochodu osobowego z pasażerami np. na Dżerbę, to koszt 15-20 zł.

W Tunezji dość swobodnie traktuje się przepisy ruchu drogowego, więc nakładanie mandatów nie jest tam zjawiskiem powszechnym. Warto jednak dostosować prędkość jazdy (50 km/h w terenie zabudowanym, 90 km/h na drogach lokalnych i 110 km/h na autostradach), aby uniknąć spotkania z drogówką, które może w ostateczności kosztować mandat 50-200 zł.

Za litr benzyny bezołowiowej w Tunezji zapłacimy 3,20-3,50 zł.

Popularne miasta: