Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tunezja – regiony turystyczne, podział administracyjny

Podział administracyjny
Tunezja jest podzielona na 24 wilaje (gubernatorstwa), które dzielą się na 262 dystrykty, a następnie na gminy. Lista wilaji: Arjana, Badża, Bin Arus, Bizerta, Kabis, Kafsa, Dżunduba, Kairuan, Kasrajn, Kibili, Kaf, Mahdija, Manuba, Madanijin, Monastyr, Nabul, Safakis, Sidi Bu Zajd, Siljana, Susa, Tatawin, Tauzar, Tunis, Zaghwan. 
 
Regiony turystyczne
Do najważniejszych regionów turystycznych należą: 
 
Wybrzeże Południowe – ciągnie się od południowej części wybrzeża Morza Śródziemnego, i obejmuje piękną Wyspę Dżerbę.
 
Wybrzeże Północne – leży w północnej części wybrzeża Morza Śródziemnego. Tutejsze piaszczyste plaże i niesamowite drzewa palmowe sprawiają, że jest to miejsce bardzo atrakcyjne. Najpopularniejszym tutejszym ośrodkiem jest Hammamet.
 
Tunezja Północna – kraina ta, znajduje się w północnej części Tunezji. W niej leży również stolica kraju, czyli Tunis.  
 
Tunezja Południowa (pustynia) – region ten obejmuje tereny Sahary oraz depresyjny obszar jeziora Chott El Jerid i Fijal. Znajdziemy tutaj również plantacje palm daktylowych. To właśnie w tych okolicach odbywa się słynna wycieczka fakultatywna, podczas której jeździ się na wielbłądach lub jeepami po pustyni. 
 
Popularne miasta: