Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tunezja – zabytki i atrakcje

Zabytki
Tunezja ma bardzo dużo do zaoferowania, dlatego warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie jej. Wszystkie najważniejsze zabytki tego pięknego kraju, znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są to: pozostałości miasta punickiego i rzymskiego w Kartaginie, Medyna w Tunisie z całą zabudową,  Medyna w Susie z zespołem zabytkowym, Medyna w Kairuanie i zabytki islamu, amfiteatr w Al-Dżamm, miasto punickie Karkawan z nekropolą, ruiny rzymskiego miasta Dougga  i Park Narodowy Aszkal. Te niesamowite obiekty, każdego roku przyciągają tłumy turystów z całego świata, którzy chcą poznać bliżej historię i kulturę Tunezji. 
 
Atrakcje
Będąc w Tunisie warto wstąpić do Muzeum Bardo, w którym zobaczymy zabytki i wykopaliska oraz pokaźną kolekcję tunezyjskich mozaik. Ponadto w samej Tunezji warto zobaczyć Wielki Erg Wschodni, Płaskowyż Jugurty, Ribat, zabytkową Medynę w Mahdii, Medynę w Safakisie, Tauzar oraz stare wioski berberyjskie - Szebikę, Mides i Tamerzę. Osoby poszukujące wrażeń, mogą wybrać się na dwudniową wycieczkę po Saharze i podziwiać piękno pustyni z samochodów terenowych lub jeżdżąc na wielbłądach. Najmłodszych uczestników wycieczki ucieszy wizyta w ZOO Friguia i delfinarium, gdzie można podziwiać zwierzęta afrykańskie i obejrzeć show z delfinami w roli głównej.  
 
Ciekawe miejsca
Najbardziej malowniczym miasteczkiem Tunezji jest Sidi Bou Said. Znajdują się tutaj białe domki z niebieskimi okiennicami i drzwiami, romantyczne uliczki, piękne ogrody i uroczy port. Dawniej Sidi Bou Said było miejscem pielgrzymek do grobu muzułmańskiego świętego, ale pod koniec końcem XIX wieku stało się letniskiem dla malarzy i filozofów. Najczęściej przesiadywali w Café des Nattes, gdzie na dywanach palili sziszę lub opium. Obecnie do Sidi Bou Said przyjeżdżają zarówno turyści, jak i Tunezyjczycy, którzy uwielbiają to wyjątkowe miasteczko. W wolnym czasie warto zatrzymać się w Café Sidi Chabaan i wypić herbatę z orzeszkami piniowymi. 
Popularne miasta: