Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tunezja – zdrowie i szczepienia

Przed wyjazdem do Tunezji należy pomyśleć o szczepieniach, które nie są obowiązkowe, ale zalecane przez lekarzy. Warto zaszczepić się przeciwko żółtaczce typu A, tyfusowi, polio oraz durowi i tężcowi. Wszelkich informacji dotyczących szczepień udzielają oddziały zakaźne i Sanepid. 
 
Turyści wyjeżdżający do Tunezji, często skarżą się na dolegliwości żołądkowe. Są one związane z pożywieniem i obecnością innych bakterii. Dlatego, powinniśmy pamiętać o tym, żeby pić tylko i wyłącznie wodę butelkową, a wszystkie owoce i warzywa bardzo dokładnie umyć przed spożyciem. Należy również zabrać z Polski leki na problemy żołądkowe, poparzenia słoneczne, bandaże, okulary przeciwsłoneczne i środki na owady. 
 
Gdy dopadnie nas silne zatrucie lub inne poważniejsze problemy zdrowotne, należy skontaktować się z rezydentem lub zapytać w hotelu o adres najbliższego lekarza. Taka wizyta kosztuje ok. 30 dinarów. 
 
Podczas każdej podróży mogą spotkać nas różne niespodziewane sytuacje. Dlatego warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. 
Popularne miasta: