Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia tunezyjska

Tunezyjska kuchnia, jak przystało na kuchnię arabską jest ostra, wyrazista i bardzo smaczna. Znajdziemy tutaj akcenty śródziemnomorskie, głównie kuchni tureckiej, włoskiej i francuskiej.
 
Tradycyjne dania
Bazą dla większości potraw są czerwone pomidory, kuskus, ryby i owoce morza, papryka, baranina, drób, chleb, ziemniaki oraz jajka. Najpopularniejszym ostrym dodatkiem jest sos harrisa. Do tradycyjnych dań tunezyjskich zalicza się: chorba frik (zupę pomidorową z harissą i cebulą), brik (ciasto z farszem, ragout jagnięce bądź drobiowe), lablabi (potrawkę z ciecierzycy z harissą), tajine (jednogarnkowe danie zrobione z mięsa drobiowego i warzyw) oraz chakchoukę (gulasz warzywny na ostro). 
 
Desery
W kuchni tunezyjskiej znajdziemy wiele pysznych łakoci. Zdecydowanie najsłynniejszymi deserami są chałwa, baklawa, assidat zgougou (krem z czarnych pinii i mleka) oraz machrud (miodowe ciastko z daktylem). 
 
Napoje
Narodowym napojem Tunezji jest herbata miętowa, która ułatwia trawienie posiłków. Podaje się ją w miniaturowych szklaneczkach z łyżeczką. Bardzo często na dnie znajdują się prażone migdały lub orzeszki piniowe, które zjada się po spożyciu herbaty. 
Popularne miasta: