Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tunezja – pogoda i klimat

Pogoda w Tunezji dopisuje przez cały rok. Można tutaj przyjechać zarówno w zimie, jak i w lecie. Jednak zdecydowanie najlepszymi miesiącami do zwiedzania i odpoczynku są marzec oraz wrzesień. 
 
Wyróżnia się tutaj trzy rodzaje klimatu: podzwrotnikowy, śródziemnomorski i zwrotnikowy suchy. Na północy kraju panuje ten pierwszy, a na południu ten drugi. Dzięki klimatowi śródziemnomorskiemu, w tej części Tunezji lato jest suche i gorące, a zima chłodna i wilgotna.  
 
U wybrzeży Tunezji temperatura wody i powietrza wynoszą średnio ok. 25 st. C. Natomiast na południu kraju klimat jest bardziej gorący, a średnia temperatura to 35 st. C. Mniej przyjazny klimat, deszcze i znacząco niższe temperatury występują w górach. 
 
Ciekawym zjawiskiem są tutejsze wahania temperatur, do których dochodzi w dzień i w nocy. W środkowo-zachodniej Tunezji, w lipcu temperatury często przekraczają 40 st. C, a w nocy spadają do 0 st. C. 
 
Aktualną pogodę w stolicy Tunezji możesz sprawdzić poniżej:
Popularne miasta: