Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przepisy ruchu drogowego w Tunezji

Kierowca z Polski poruszający się tunezyjskimi drogami musi posiadać paszport (przy pobycie do 90 dni wiza nie jest wymagana), prawo jazdy odpowiedniej kategorii i dowód rejestracyjny. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane. Kategoria B dotyczy pojazdu lub zespołu pojazdów do 3,5 tony.

Chociaż w kraju obowiązuje prawo drogowe, większość kierowców zupełnie je ignoruje. Należy uważać na pojazdy poruszające się całą szerokością drogi (pasy dla dwóch kierunków jazdy rzadko są namalowane na jezdni), wyprzedzają w nieodpowiednich momentach, ignorując innych kierowców, a także pieszych. Oni także mają skłonność do przechodzenia na drugą stronę ulicy w jakimkolwiek miejscu.

Podstawową zasadą, jaką warto zachować na tunezyjskich drogach, jest uważna obserwacja innych pojazdów i zachowanie dozwolonych prędkości – 50 km/h w terenie zabudowanym, 90 km/h na drogach lokalnych w terenie niezabudowanym i 110 km/h na autostradach.

Wszyscy pasażerowie pojazdu powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Popularne miasta: