Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Stany Zjednoczone – zabytki i atrakcje

Atrakcje
Ten kraj to mekka dla osób poszukujących wrażeń przyrodniczych. Znajduje się tu wiele parków narodowych, gdzie można podziwiać jedynie tutaj spotykane cuda natury. Należy do nich m.in. Park Narodowy Yellowstone uważany za pierwszy i najstarszy park świata. To miejsce, gdzie można podziwiać niewyobrażalne cuda natury, takie jak gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, wodospady czy góry. Jest pierwszym i najstarszym parkiem narodowym na świecie. Stany Zjednoczone to także kraj, gdzie można podziwiać kaniony, jeziora czy pustynie.
 
Ciekawe miejsca
Trudno sobie wyobrazić pobyt w Stanach Zjednoczonych bez wizyty w Las Vegas. Położone na pustyni miasto hazardu jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w USA. Do innych wartych zobaczenia miast należą: Nowy Jork, Nowy Orlean, Santa Fe, Charleston czy Waszyngton (z ustawowym zakazem budowania wieżowców). Turystów przyciąga także Kalifornia, która jest jednym z najbogatszych stanów (Los Angeles ze słynnym Hollywood). Miłośnicy słonecznych promieni powinni wybrać się na Florydę czy Hawaje.
 
Stany Zjednoczone Ameryki to także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Znajduje się tutaj bardzo dużo parków rozrywki dla najmłodszych z Disneylandem na czele.
Popularne miasta: