Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Stany Zjednoczone – wymagane dokumenty

Aby móc wjechać do Stanów Zjednoczonych konieczne jest posiadanie wizy. Można ją uzyskać w konsulacie. Należy pamiętać, że jej posiadanie nie jest gwarancją wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Na granicy państwa urzędnicy mogą podjąć decyzję odmowną pomimo ważnej wizy. Konieczne jest także wypełnienie deklaracji celnej.
 
Wymagane dokumenty
Największym ograniczeniem, jeśli chodzi o zwiedzanie Stanów Zjednoczonych przez Polaków jest wiza. Wiąże się to także z kosztami, ponieważ trzeba uiścić opłatę za rozpatrzenie wniosku wizowego. Warto zaznaczyć, że niezależnie od decyzji konsula kwota ta jest bezzwrotna. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, ale zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu. Po wypełnieniu wniosku wizowego należy umówić się na spotkanie z konsulem. Nawet w przypadku korzystania z wycieczek oferowanych przez biura turystyczne to klient jest odpowiedzialny za posiadanie ważnej wizy. Osoby podróżujące w celach turystycznych powinny posiadać wizę B-2.
 
Osoby, które były aresztowane lub skazane za jakiekolwiek wykroczenie lub przestępstwo muszą posiadać dodatkowe dokumenty. Podczas rozmowy z konsulem zobowiązane są przedstawić aktualne zaświadczenie o niekaralności oraz przetłumaczony na język angielski wyrok sądu lub decyzję prokuratury.
Popularne miasta: