Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Stanów Zjednoczonych

Biura podróży
Największym ograniczeniem, jeśli chodzi o zwiedzanie Stanów Zjednoczonych przez Polaków jest wiza. Jeśli chodzi o wycieczki do Stanów Zjednoczonych, oferta jest niezwykle szeroka. Specyfiką tych wyjazdów jest to, że mają one objazdowy charakter. Do najczęściej spotykanych należą propozycje wycieczek 12 lub 14-dniowych. Można także zdecydować się na wyjazd trwający 8 dni. Jednak tych ostatnich propozycji jest zdecydowanie mniej. Wycieczki do Stanów Zjednoczonych należą do drogich wyjazdów. Chcąc wyjechać na dwa tygodnie, trzeba mieć przygotowane średnio 10 tysięcy złotych na osobę. 
 
Na własną rękę
Nic więc dziwnego, że przybywa osób, które decydują się na samodzielne zorganizowanie wyprawy do Stanów Zjednoczonych. Nie jest to niemożliwe do zrealizowania, spora cześć podróżujących do USA preferuje wyjazdy na własną rękę. I chętnie udzielają wskazówek. Decydując się na samodzielny wycieczkę do Stanów Zjednoczonych trzeba pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze wiele cennych informacji można znaleźć w Internecie. Pasjonaci podróżowania dzielą się swoimi radami, polecają miejsca warte zobaczenia czy podkreślają, na co trzeba uważać. Po drugie trzeba być świadomym, że taka wyprawa wiąże się z pewnym ryzykiem. Nawet, jeśli będzie bardzo dobrze zaplanowana, zawsze może wydarzyć się coś nieoczekiwanego. Z biurem podróży ryzyko jest minimalne. Po trzecie taka podróż to przede wszystkim mniejsze koszty.
 
Ceny
Jeśli chodzi o ceny, najdroższym wydatkiem, jaki trzeba ponieść, jest przelot. Można zaoszczędzić, wybierając ten z dużą ilością przesiadek. W ten sposób można zapłacić za bilet nawet 50% mniej. Warto także pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji biletu. Nawet pół roku przed terminem. Zgodnie z zasadą, że im bliżej terminu lotu, tym ceny są wyższe. Przed wylotem należy także pomyśleć o znalezieniu zakwaterowania w Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że hotele nie należą do tanich. Alternatywą może być wynajęcie mieszkania. Nawet, jeśli w grę wchodzi krótki wyjazd. Najlepszymi porami roku do podróży są wiosna albo jesień. Jest tam wtedy ciepło, ceny są niższe niż w sezonie i nie ma tłumów turystów. Najwięcej osób przyjeżdża do USA latem. W Stanach Zjednoczonych na turystę czeka mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, a wśród nich takie, których nie powinno się pomijać.
 
Warto zobaczyć
Park Narodowy Yellowstone to miejsce, gdzie można podziwiać niewyobrażalne cuda natury, takie jak gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, wodospady czy góry. Jest pierwszym i najstarszym parkiem narodowym na świecie. Trudno sobie wyobrazić pobyt w Stanach Zjednoczonych bez wizyty w Las Vegas. To nie tylko miasto hazardu, ale także miejsce występów znanych artystów. Warto zaznaczyć, że jest ono także przyjazne dzieciom, dla których także przygotowano  wiele atrakcji. Do innych miast wartych zobaczenia należą Nowy York, Nowy Orlean, Santa Fe (w Nowym Meksyku), Charleston czy Waszyngton (z ustawowym zakazem budowania wieżowców). Turystów przyciąga także Kalifornia, która jest jednym z najbogatszych stanów (to w niej znajduje się Los Angeles ze słynnym Hollywood). Niesamowite wrażenie robią na turystach kaniony, na czele z Wielkim Kanionem Kolorado w Arizonie. Niezależnie od wieku atrakcją może okazać się wycieczka do Disneylandu. Według rekomendacji Baedekera do największych atrakcji Stanów Zjednoczonych należą, m in. Olympic National Park (las deszczowy z dala od cywilizacji), Grand Teton National Park, Redwood Highway (droga wśród leśnych gigantów), wodospad Niagara, Black Hills – Czarne Wzgórza, Rocky Mountain National Park (świat imponujących gór), Boston (kolebka Niepodległości), Chicago (centrum sztuki i skupisko Polonii), Filadelfia (kolebka narodu amerykańskiego), wyspy Key West czy Hawaje.
Popularne miasta: