Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Transport i komunikacja w Stanach Zjednoczonych

Po dotarciu do USA możemy skorzystać z wielu dogodnych form transportu. Wypożyczenie samochodu osobowego to koszt 200-400 dolarów za tydzień. Warto jednak zaznaczyć, że odległości między najważniejszymi amerykańskimi miastami są ogromne i często sięgają tysięcy kilometrów. Podróżowanie jest jednak znacznie przyjemniejsze, niż po większości europejskich krajów. Wszystko za sprawą rozwiniętej sieci dróg, w tym kilkudziesięciu tysięcy kilometrów autostrad.

Równie dobrym sposobem na podróżowanie po USA jest skorzystanie z linii autokarowych, np. firmy Greyhound. Autobusy kursują praktycznie po całym terytorium Stanów Zjednoczonych. Nie jest konieczne wykupowanie biletów na pojedyncze trasy – niektórzy przewoźnicy oferują czasowe karnety na kilka dni, tydzień, 2 tygodnie lub miesiąc. Dzięki nim możemy poruszać się po kraju wszystkimi oferowanymi połączeniami.

Na długich trasach sprawdzonym środkiem lokomocji jest pociąg. Jednak oferowanych tras wcale nie przybywa, a wręcz jest ich coraz mniej. Przede wszystkim ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie podróżnych, którzy wybierają własny samochód, transport autokarowy lub lotniczy. Jeśli jednak masz ochotę na długą podróż amerykańskimi bezdrożami – to może być niezwykłe przeżycie.

Transport lotniczy rozwija się bardzo prężnie. W Stanach Zjednoczonych działa niezliczona liczba lotnisk, w tym porty lotnicze w każdym dużym mieście. To zdecydowanie najlepszy sposób na poruszanie się między najbardziej oddalonymi od siebie częściami kraju. Przy okazji wcale nie najdroższy – przykładowy lot z Nowego Jorku do Los Angeles (wschód-zachód) trwa 6-9 godzin i kosztuje równowartość 400-600 zł. Niektóre linie lotnicze oferują specjalne programy dla turystów, np. Discover America Pass, które umożliwiają zakup tańszych biletów na kilka przelotów wewnątrz kraju.

Popularne miasta: