Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rosja – zabytki i atrakcje

Zabytki, atrakcje, ciekawe miejsca
Turyści udający się do Rosji z nastawieniem na zwiedzanie zabytków, powinni skoncentrować się na europejskiej części państwa. Najwięcej zabytków można znaleźć w stolicy kraju – Moskwie. Warto zobaczyć Kreml – siedzibę prezydenta Federacji Rosyjskiej, a także Plac Czerwony. Najważniejsza cerkiew to Chram Chrystusa Zbawiciela – odbudowana w 1997 roku, natomiast główną świątynią prawosławną jest Klasztor Danilowski oraz Klasztor Nowodziewiczy.  
 
Przebywając w Sankt Petersburgu nie można pominąć muzeum Ermitaż, gdzie znajduje się zbiów dzieł najwybitniejszych artystów z całego świata, a także Wielki Pałac Jekateryniński – jeden z najpiękniejszych pałaców świata, znajdujący się 25 kilometrów od Sankt Petersburga. 
 
Miłośnicy wycieczek górskich powinni odwiedzić Ałtaj, gdzie na wysokości 4506 m.n.p.m. znajduje się najwyższy szczyt Bieluch, skierowany do amatorów mocnych wrażeń. Malownicze krainy i renifery przyciągają turystów do Lapońskiego Rezerwatu Biosfery – można tu odetchnąć świeżym powietrzem i rozkoszować się spokojem oraz niepowtarzalnymi widokami rezerwatu. 
 
Równie interesującym punktem na mapie każdego turysty (choć znajdującym się w azjatyckiej części kraju) jest Kamczatka, gdzie znajdują się liczne uzdrowiska, a także miejsca do wspinaczki górskiej i trekkingu. Możemy tu również wybrać się do Parku Narodowego, obejmującego wulkany i dolinę gejzerów. Wśród najpopularniejszych kurortów należy wymienić Dombaj. Znajduje się w paśmie gór Kaukazu i oferuje turystom piękne krajobrazy na tle licznych jezior, rzek, miejsc wspinaczkowych oraz wyciągów narciarskich. 
Popularne miasta: