Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opłaty drogowe w Rosji

Poruszanie się po Rosji własnym samochodem nie wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami. Wszystkie drogi są tam całkowicie bezpłatne, więc nie ma mowy o płatnych winietach na przejazd autostradami czy drogami ekspresowymi.

Za wjazd na terytorium Rosji nie uiszcza się dodatkowych opłat (nie licząc wizy). Jeśli jednak podróżujemy pojazdem, który nie jest naszą własnością (a jedynie posiadamy jego dowód rejestracyjny wystawiony na innego obywatela Polski), wymagana może być opłata gwarancyjna w wysokości nawet do kilku tysięcy złotych. Kaucja ta jest zwracana w momencie powrotu do Polski.

Jedyne koszty, z jakimi należy się liczyć, to te związane z postojem w płatnych strefach parkowania  w większości rosyjskich miast. Cena litra benzyny bezołowiowej to 3-3,5 zł.

W wielu poradnikach można spotkać się z cennikiem łapówek wymaganych przez rosyjskich policjantów. Warto jednak unikać wszelkich dyskusyjnych sytuacji na drodze i nie sprawdzać tego na własnej skórze.

Popularne miasta: