Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Niemcy - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Jeśli chodzi o zabytkowe obiekty w Niemczech, na czołowym miejscu należy wymienić słynną Bramę Brandenburską w Berlinie, pochodzącą z końca XVIII wieku. Obecnie stanowi ona symbol zjednoczenia RFN z 1990 roku. Wspaniałym zabytkiem tego kraju jest również Katedra świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Ten gotycki kościół był w XIX wieku najwyższym obiektem architektury na świecie. Z kolei w Poczdamie (Brandenburgia) znajduje się siedemnastowieczna rezydencja królów pruskich.

Piękną budowlą o znaczeniu historycznym jest zamek Neuschwanstein tuż przy granicy z Austrią, w południowej Bawarii. Wzniesiono go w II połowie XIX wieku na wzór architektury średniowiecznej. Liczne zabytki znajdują się również w Moguncji, na terenie Nadrenii-Palatynat.

Atrakcje
Wśród niemieckich atrakcji kulturalnych warto polecić odwiedzenie Wyspy Muzeów w Berlinie. To wyspa na rzece Sprewie, gdzie znajduje się pięć dużych muzeów: Stare Muzeum, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa i Muzeum Pergamońskie.

Ciekawe miejsca
Jeśli chodzi o przyrodnicze atrakcje w Niemczech, do najpiękniejszych miejsc należy Jezioro Bodeńskie na pograniczu z Austrią i Szwajcarią, zlokalizowane u podnóża Alp. Do malowniczych zakątków zalicza się także „Czarny Las” (Schwarzwald) w południowo-zachodniej części kraju. W jego otoczeniu znajdują się znane uzdrowiska, między innymi Baden-Baden. Nie sposób pominąć również Skały Lorelei na rzece Ren. Jest ona przedmiotem wielu legend i inspiracją romantycznej literatury.

Wycieczki
Najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem Niemiec jest Bawaria. Wycieczka objazdowa po tym landzie obejmuje zwiedzanie Jeziora Chiemsee, wyprawy po górskich lasach, oglądanie zamków Ludwika II Bawarskiego czy wizytę w Monachium, gdzie co roku odbywa się Oktoberfest. Weekend w Bawarii to koszt około 800 zł, zaś wycieczkę tygodniową można wykupić w cenie około 1300 zł. Biura podróży oferują również możliwość zwiedzania tematycznego tego landu, na przykład szlakiem średniowiecznych zabytków lub zamków (średni koszt: 1000 zł).
 

Popularne miasta: