Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Litwa – zabytki i atrakcje

Litwa posiada ciekawe regiony turystyczne, zarówno dla osób nastawionych na aktywne zwiedzanie zabytków, jak również chcących odpocząć od zgiełku miast. Najpopularniejsze miasta przyciągające turystów to stolica kraju – Wilno oraz Kowno. Osoby zainteresowane wylegiwaniem się na słońcu, powinny udać się na Wybrzeże Litewski. Znajdziemy tu liczne kąpieliska nadmorskie, z czego najpopualniejsze znajdują się obok Kłajpedy. Miasto słynie z licznych nadmorskich atrakcji turystycznych, a ponadto znajdziemy tu największy port morski w kraju. Wybrzeże Litewskie słynie również z Mierzei Kurońskiej, gdzie znajdują się największe w Europie wydmy. 
 
Kuracjusze powinni udać się na Pojezierze Wileńskie, znajdujące się pomiędzy Dźwiną a Niemnem. Miejsce to słynie z licznych uzdrowisk, ciekawych krajobrazów. Wśród najważniejszych zabytków w tym regionie warto wyróżnić kościół Nawiedzenia Matki Boskiej z cudownym obrazek Matki Boskiej, a także zamek księcia Witolda z XIV wieku. Amatorzy sportów wodnych powinni również wybrać się do Kowna, ze względu na znajdujący się w okolicy zalew z licznymi atrakcjami wodnymi. 
 
Wilno to obowiązkowy punkt na mapie turystów, którzy nastawieni są na zwiedzanie licznych zabytków. Warto również wspomnieć o licznych pielgrzymkach, ze względu na znajdujący się tu obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, a także otoczony kultem sarkofag św. Kazimierza. 
Popularne miasta: