Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Litwa – wymagane dokumenty

Litwa należy do Unii Europejskiej. W związku z tym w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Polacy mogą swobodnie przebywać na terytorium Litwy bez konieczności posiadania wizy. Dokumentem uprawniającym do pobytu jest paszport lub dowód osobisty. Dokumenty muszą być w dobrym stanie technicznym. Przed wjazdem nie trzeba uzasadniać celu wizyty, jednak obowiązujące dokumenty ważne są do 90 dni. Przed wjazdem na terytorium Litwy nie są obowiązkowe żadne szczepienia.

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej mogą swobodnie przewozić zakupione towary pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego. Należy zwrócić jednak uwagę na ograniczenia nadane przez Dyrektywę UE z 2008 roku. Dotyczy ona limitów towarów akcyzowych, przeznaczonych do użytku osobistego. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych towarów, na które zastosowano ograniczenie ilościowe.
 
- 800 szt. papierosów
- 400 szt. cygaretek 
- 200 szt. cygar
- 1 kg tytoniu
- napoje spirytusowe 10 l
- napoje pośrednie 20 l
- wino 90 l (w tym 60 l. wina musującego)
- piwo 110 l
Popularne miasta: