Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Litwę

Jeśli chodzi o wycieczki na Litwę, bardzo dobrym pomysłem jest wybranie się do tego kraju na własną rękę – samochodem, autokarem lub samolotem. Litwa to najbliższy sąsiad Polski, więc podróż nie będzie bardzo długa ani męcząca. Bezpośrednie loty z Warszawy do Wilna z liniami LOT są jednak kosztowne – około 1400 zł.

Warto zobaczyć przede wszystkim Wilno, stolicę kraju, ze Starym Miastem, Ostrą Bramą i Uniwersytetem Wileńskim, a także Troki z zamkiem Wielkich Książąt Litewskich i Kowno. Bardzo miło spędzimy czas również na wybrzeżu Bałtyku, w okolicach portowego miasta Kłajpedy.

Wycieczki organizowane przez biura podróży oferują także dodatkowe atrakcje, jak wizyta w Aquaparku i SPA w Trokach, rejs statkiem i posmakowanie regionalnej kuchni. W Kłajpedach można zobaczyć akwarium z delfinami, a w Kownie zwiedzić jedno z najsłynniejszych na świecie Muzeum Bursztynu. Trzydniowy wyjazd wraz ze zwiedzaniem kosztuje od 600 zł do 1000 zł.

Plaże
Najpiękniejsze plaże na Litwie rozciągają się na Mierzei Kurońskiej, obfitują one w niesamowite piaszczyste wydmy. W okolicach rosną lasy brzozowo-sosnowe lasy. Najbardziej znane kurorty w tej okolicy to Juodkrante, Pervalks, Preila i Nida.

 

Popularne miasta: