Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hiszpania - zabytki i atrakcje

Zabytki

Hiszpania ma nam wiele do zaoferowania. Wielu turystów kieruje się do Madrytu, w którym można zwiedzić m.in. Pałac Senatu, Pałac Królewski czy Pałac Kongresowy. Stolica Hiszpanii to także miejsce, w którym swoją siedzibę ma wiele muzeów, na przykład Muzeum Prado, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii czy Narodowe Muzeum Nauki i Technologii. W Barcelonie zwiedzimy m.in. Muzeum Picassa, kościół Sagrada Família oraz Pałac Muzyki Katalońskiej. Katedra Świętej Eulalii to z kolei jeden z najpopularniejszych obiektów sakralnych nie tylko w Barcelonie, ale w całej Hiszpanii.

Warto także zobaczyć Alkazar w Sewilli, a także zdecydować się na podróż szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostela. Uwagę turystów przyciąga także malownicza Walencja, w której zwiedzimy m.in. Narodowe Muzeum Ceramiki oraz Muzeum Sztuk Pięknych.

Na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO znajduje się wiele obiektów z Hiszpanii. Wśród nich należy wymienić m.in. gotycką katedrę Santa Maria w Burgos, gotycką katedrę z wieżą La Giralda w Sewilli, klasztory Świętego Milana w San Millan de la Cogolla czy fortyfikacje rzymskie w Lugo.

Atrakcje

Jedną z największych turystycznych atrakcji Hiszpanii są oczywiście plaże i kurorty nadmorskie. Najpopularniejsze wybrzeża to Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Sol czy Costa de la Luz. Z kolei kibice piłki nożnej z pewnością chętnie zwiedzą stadiony, na których mecze rozgrywają jedne z najlepszych drużyn świata: Real Madryt, Atlético  Madryt oraz FC Barcelona.

Hiszpania to kraj, w którym wszyscy spotykają się przy butelce wina, aby rozmawiać, tańczyć i śpiewać. Warto zatem wieczorem udać się na spacer po okolicy i wstąpić do jednej z pobliskich kawiarni lub restauracji, które są otwarte do późnych godzin nocnych. Wspólna zabawa z mieszkańcami na długo zagości w naszej pamięci.

Dużą atrakcją jest także zwiedzenie popularnej areny, na której rozgrywają się walki byków, czyli Las Ventas. W ramach odpoczynku warto udać się do jednego z licznych ogrodów botanicznych lub parków. Hiszpania to także kraj słynący z oliwek. Największe ich uprawy  znajdziemy w Andaluzji.

Popularne miasta: