Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hiszpania - pogoda i klimat

Hiszpania jest krajem zróżnicowanym klimatycznie. Na wybrzeżach państwa panuje klimat podzwrotnikowy morski, który w centrum kraju przyjmuje postać kontynentalną. Wybrzeża wschodnie i południowe Hiszpanii charakteryzują się ciepłymi latami (bardzo rzadkie opady deszczu) i łagodnymi zimami. Średnia temperatura w zimie wynosi ok. 5 st. C, natomiast w lecie 24 st. C, warto jednak pamiętać, że im bardziej zbliżamy się do południowych granic kraju, tym większa temperatura tam panuje.

W centrum Hiszpanii panują gorące i suche lata, a także chłodne zimy. W najgorętszych miesiącach roku temperatura sięga powyżej 30 st. C. W zimie średnia temperatura wynosi kilka st. C.  W górach pada deszcz oraz śnieg, a temperatura spada poniżej zera.

Teren północno-zachodni Hiszpanii jest wilgotny i deszczowy, z łagodnymi zimami oraz raczej chłodnymi, jak na ten kraj, latami. Średnia temperatura w lipcu wynosi ok. 16 st. C, natomiast zimą temperatura powietrza wynosi kilka stopni powyżej zera.

Popularne miasta: