Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Australii

Plaże
W Australii znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Szeroka i piaszczysta Bondi Beach w Sydney z obu stron jest zamknięta przez klify. Jej południową część nazywa się eldoradem dla surferów, dlatego osoby ceniące ten sport bez trudu wypożyczą tutaj odpowiedni sprzęt i będą mogły cieszyć się wysokimi falami. Na plaży Bondi Beach znajduje się specjalna siatka, która uniemożliwia dostanie się rekinów do brzegu, dlatego możemy tutaj spokojnie popływać. Dodatkową atrakcją dla turystów są delfiny oraz wieloryby, które można zauważyć w oddali.  
 
Na południe od Sydney, na brzegu Zatoki Jervisa w Nowej Południowej Walii usytuowana jest plaża o nazwie Hyams Beach. To właśnie na niej znajdziemy najbielszy piasek na świecie. Osoby marzące o spokoju powinny wybrać plażę Byron Bay, ulokowaną na północ od Sydney lub jedną z plaż zachodniego wybrzeża, tj. Cottesloe Beach (okolice Perth) i Coral Bay z rafą koralową Ningaloo. Zachwyci ona fanów nurkowania, którzy w szafirowej wodzie będą mogli zobaczyć fascynujący podwodny świat pełen rekinów, płaszczek, ogórków wodnych oraz innych niespotykanych stworzeń. Kolejnymi plażami zasługującymi na uwagę są: Palm Beach, Manly Beach, Cronulla Beach i Maroubra Beach. Nudyści najlepiej poczują się i wypoczną na Cable Beach w miasteczku Broom lub Samurai Beach w Port Stephens. Biały piasek, ciepła woda, piękne dno Ocenu Indyjskiego oraz idealne warunki do aktywnego spędzania czasu przyciągają zarówno miejscowych, jak i turystów z całego świata.
 
Wycieczki
W biurach podróży znajdziemy wiele ofert objazdowych wycieczek po Australii. Musimy jednak przygotować się na wysokie koszty tego rodzaju podróży. Największą popularność zdobyły wycieczki obejmujące Australię, Nową Zelandię, Fidżi oraz Tasmanię. Trwają one ok. 20 dni, a ich średni koszt wynosi ok. 20 tys. złotych. Zazwyczaj obejmują swoim zasięgiem m.in. Melbourne, Sydney, Dolinę Hunter, Tasmanię, Ayers Rock, przylądek Cape Tribulation, Górę Kościuszki, Park Featherdale oraz rejs jachtem po Wielkiej Rafie Koralowej. W cenę wliczone są przeloty zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, transfery, noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, wyżywienie, wynajęcie samochodów, opieka biura oraz ubezpieczenia. Natomiast za wstępy do parków narodowych, opłaty drogowe i wizę australijską płaci się osobno. Inną wycieczką cieszącą się bardzo dużą popularnością jest zwiedzanie Parków Narodowych Australii. Jej średni czas trwania wynosi ok. 23 dni, a koszt to 26 tys. złotych. Obejmuje ona wizytę m.in. w Parku Narodowym Kakadu, Katherine, Timber Creek, Bungle Bungle, Alice Springs, Palm Valley, Airlie Beach, Harvey Bay, Fraser Island, Gold Coast oraz Parku Narodowym Lamington. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na tak długie wczasy, a chciałyby zwiedzić ekspresowo ten piękny kraj mogą wybrać się na 
8-dniową wycieczkę obejmującą zwiedzanie Sydney, Gór Błękitnych, Parku Featherdale oraz przylądka Cape Tribulation. Za taką wyprawę zapłacimy ok. 8 tys. złotych od osoby.
 
Wczasy
Turyści podróżujący do Australii najchętniej odwiedzają miasto Sydney. Obecnie jest ono największym centrum turystycznym, handlowym, transportowym oraz kulturalnym. Wczasowicze z przyjemnością podziwiają tutejszą Operę House, Harbour Bridge i panoramę miasta z drapacza chmur o nazwie Sydney Tower. Innymi ważnymi miastami Australii są: Meloburne – będące skupiskiem polonijnym, metropolia Perth, Adelajda zwana „miastem kościołów” oraz stolica Tasmanii – Hobart. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również Port Douglas oraz Cairns. Są to miejscowości wczasowe pełne obiektów hotelowych i restauracji. Szerokie plaże, bliskość Wielkiej Rafy Koralowej, możliwość uprawiania sportów, np. paralotniarstwa, sprawiają, że każdego roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów. Miłośników plażowania i surfingu zachwycą również dwie nieduże miejscowości Byron Bay i Surfers Paradise.
 
Przy samodzielnej organizacji wczasów do Australii należy liczyć się z wysokimi nakładami finansowymi. Koszt przelotu w obie strony wynosi ok. 5 tys. złotych. Natomiast za 8 noclegów w 4-gwiazdkowych hotelach, tj. Sheraton Noosa Resort & Spa w Noosa Heads, Grand Hyatt Melbourne, Sofitel Gold Coast Broadbeach, Gold Coast International w Surfers Paradise zapłacimy średnio 10 tys. złotych. Obiekty 3-gwiazdkowe, m.in. Ibis Brisbane czy Vibe Gold Coast w Surfers Paradise, są tańsze o ok. 2 tys. złotych.
Popularne miasta: