Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Podróż przez Australię

Aby wjechać do Australii obywatele polscy muszą mieć wizę. Wiza turystyczna jest wydawana na 12 miesięcy, przy czym jednokrotny pobyt nie może przekroczyć 3 miesięcy. Wiza 3-miesięczna jest wydawana bezpłatnie. Wizę można przedłużyć na miejscu za dopłatą 250 – 300 $.

Australijskie lato przypada w czasie naszej zimy, czyli od grudnia do lutego. Sezon turystyczny trwa od listopada do marca. Na północy od maja do października trwa pora sucha, a od listopada do kwietnia pora deszczowa.

Najpopularniejszym sposobem podróżowania po Australii jest samochód. W Australii można prowadzić samochód na podstawie zagranicznego prawa jazdy, ale nie można na jego postawie wypożyczyć samochodu. Jeżeli zagraniczne prawo jazdy nie jest wypisane po angielsku należy posiadać jego oficjalne tłumaczenie. Dlatego najlepiej jest wyrobić międzynarodowe prawo jazdy. Podróżując po Australii samochodem warto zaopatrzyć się w tabelę odległości, co pomaga dobrze zaplanować podróż. Jeżeli zamierzamy spędzić w Australii więcej czasu zamiast wypożyczenia możemy pokusić się o kupno samochodu – można znaleźć sporo korzystnych cenowo ofert.

Ze względu na duże odległości oprócz samochodu popularne jest podróżowanie samolotem. Przeloty krajowe mają korzystne ceny (zwłaszcza jeżeli skorzystamy z promocji) pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Linie lotnicze operujące w Australii to: Quantas, JetStar, Virgin Blue. Wszystkie większe miasta mają połączenia lotnicze między sobą. Linie lotnicze oferują korzystne promocje, warto więc odwiedzać ich strony i zrobić wcześniejszą rezerwację.

Popularne miasta: