Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Australia – regiony turystyczne, podział administracyjny

Podział administracyjny
Australia jest państwem federalnym podzielonym na 6 stanów: Australia Południowa, Australia Zachodnia, Nowa Południowa Walia, Queensland, Tasmania, Wiktoria oraz na 3 terytoria federalne: Australijskie Terytorium Stołeczne, Terytorium Jervis Bay i Terytorium Północne. 
 
Ponadto Australia zarządza 7 regionami zależnymi: Australijskie Terytorium Antarktyczne, Norfolk, Wyspa Bożego Narodzenia, Wyspy Ashmore i Cartiera, Wyspy Heard i McDonalda, Wyspy Kokosowe oraz Wyspy Morza Koralowego. 
 
Regiony turystyczne
Regiony turystyczne Australii odpowiadają przedstawionemu powyżej podziałowi administracyjnemu państwa. Wszystkie są unikalne i znaczącą różnią się od pozostałych. Najbardziej znanym regionem położonym w południowo-wschodniej części Australii jest Nowa Południowa Walia z Sydney. Jest on bardzo zróżnicowany. Znajdziemy tutaj szerokie, piaszczyste plaże, góry Snowy Mountains i busz australijski pełen pustyń. Miasto Sydney jest usytuowane w malowniczej zatoce, otoczone wieloma parkami, górami i plażami. Turystów zachwycają również Wielkie Góry Wododziałowe i stolica Australii – Canaberra. Stan Wiktoria z Melbourne przyciąga naturalną scenerią i różnymi atrakcjami turystycznymi. Osoby szukające odpoczynku na piaszczystych plażach najlepiej odnajdą się w Queensland. Natomiast Terytorium Północne z Darwin, Australia Południowa z Adelaide, Australia Zachodnia z Perth i Tasmania z Hobart są słabo zaludnione. Jednak to wcale nie przeszkadza turystom i chętnie odwiedzają te odznaczające się dziką przyrodą regiony turystyczne. 
 
Popularne miasta: