Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Australia – zabytki i atrakcje

Zabytki
Wybierając się do Australii nie można pominąć zwiedzania Sydney. Miasto to każdego roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Będąc w Sydney, koniecznie należy zobaczyć m.in.: Operę House, Harbour Bridge, drapacz chmur Sydney Tower, starówkę „The Rocks” czy Katedrę pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. W odległości ok. 50 km od Sydney znajdują się malownicze Góry Błękitne, które należą do najpiękniejszych zakątków Australii. 
 
Kolejną miejscowością wartą uwagi jest stolica kraju Canaberra. Największy na świecie Parlament Australijski, wielka fontanna (140 m), Muzeum Wojny i Miniaturowe Miasteczko z budowlami z całego świata zachwycają turystów. Warto odwiedzić również Melbourne. Znajdują się tutaj: Katedra św. Pawła, Block Arcade, Windsor Hotel, Parliament House czy Royal Botanic Gardens. 
 
Turyści wybierając się do Australii najczęściej decydują się na kilkudniowe wycieczki objazdowe. Dzięki temu w czasie od 7 do 30 dni mogą zwiedzić cały kraj i poznać najważniejsze zabytki Australii. Standardowa ok. 20 dniowa wycieczka obejmuje zwiedzanie: Melbourne, Sydney, Canabbery, Doliny Hunter, Ayers Rock, przylądka Cape Tribulation, Góry Kościuszki, Parku Featherdale oraz rejs jachtem po Wielkiej Rafie Koralowej.
 
Ciekawe miejsca
Miłośnicy wypoczynku zarówno tego aktywnego, jak i biernego doskonale poczują się w regionie Queensland. Słońce, lazurowa woda, biały piasek, miasteczko Bristbane, Wielka Rafa Kolarowa i Złote Wybrzeże niewątpliwie pozostaną w pamięci każdego podróżnika na dłużej. Odwiedzając Terytorium Północne warto zobaczyć: Górę Uluru, Red Center („Czerwonce Serce”) kontynentu i urwiska Parku Narodowego Kakadu, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
 
W Południowej Australii z Adelaide znajdują się księżycowe tereny złóż opali, okolice jeziora Eyre, granice Gór Flindresa i Dolina Barossa – słynąca z produkcji wina. Zachodnia Australia z Perth jest słabo zaludniona. Większość ludzi mieszka w Perth, gdzie znajdziemy parki, rezerwaty oraz perełki architektoniczne, tj. Old Court House (budynek sądu) czy Old Mill (stary młyn). Tasmania z Hobart, jako największa z 8 tysięcy wysp otaczających Australię, odznacza się będąc ostoją dzikiej przyrody. Życie płynie tutaj wolniej niż w pozostałych regionach turystycznych. 
Popularne miasta: