Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Australia – wymagane dokumenty

Planując podróż do Australii, należy pamiętać o obowiązku posiadania wizy. Obywatele polscy, którzy wybierają się do Australii na okres do trzech miesięcy w celach turystycznych lub biznesowych mogą starać się o bezpłatną wizę turystyczną eVisitor online. Osoby, które spędzić w Australii więcej niż trzy miesiące w celach turystycznych są dopuszczeni do starania się o płatną wizę turystyczną e676 online. Formularz wizowy jest w języku angielskim i można wypełnić go na stronie: https://www.ecom.immi.gov.au/visas/app/uu?form=TV. 
 
Ponadto obywatele polscy planujący wyjazd turystyczny lub służbowy do Australii są uprawieni do starania się w formie papierowej o wizę turystyczną Tourist visa 676 lub wizę Business Short Stay visa 456 w Ambasadzie Australii w Berlinie. Po uprzednim umówieniu się podania można składać osobiście, wysłać kurierem lub pocztą. Jeśli nie planujemy podejmować pracy lub emigrować na stałe lepiej skorzystać z opcji zakupu wizy online. 
 
Starając się o wizę należy przebywać poza terytorium Australii. Po przybyciu do kraju musimy zgłosić się do Urzędu Imigracyjnego lub na Policję z paszportem ważnym, co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wizyty w Australii. 
Popularne miasta: