Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Szwajcarii

Wycieczki
Gdy planujemy wycieczkę do Szwajcarii mamy różne możliwości. Po pierwsze zwiedzanie może odbywać się z grupą wycieczkową. Biura podróży proponują podróż trwającą 4, 6 lub 7 dni. 
Niektóre biura podróży oferują zwiedzanie Szwajcarii już za niecałe 900 zł. W programie 4-dniowej wycieczki są takie miasta jak: Zurych, Chur, St. Moritz, Tirano oraz przejazd słynnym czerwonym pociągiem  Bernia Express. Cała trasa pociągu wiedzie przez malownicze góry, tunele i mosty. Została ona wpisana na listę UNESCO. 
 
7-dniowa wycieczka autokarowa to już wydatek rzędu 1800 zł, ale w planach zwiedzania znajduje się także Lichtenstein oraz takie szwajcarskie miasta jak: Locarno, Lugano, Berno, Zurich, Grindelwald, Jungfraujoch, Gruyeres, Lozanna, Montreux, Lucerna. Dodatkowo trzeba mieć drobne pieniądze na bilety wstępu do muzeów, kolejkę czy inne atrakcje. 
 
Druga możliwość poznania zabytków Szwajcarii to zorganizowanie zwiedzania na własną rękę. Lotniska międzynarodowe znajdują się m.in. w Zurychu, Genewie i Bazylei. Do Szwajcarii można lecieć następującymi liniami lotniczymi: LOT, Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss. Z Krakowa, Warszawy, Gdańska czy Katowic latają samoloty do Bazylei, Zurichu, Lugano, Altenrhein, Berna czy Genewy. Bilet do Bazylei w obie strony kosztuje już od 279 zł. Cena jest uzależniona od terminu lotu i kiedy została dokonana rezerwacja. 
 
Gdy chcemy po wyjściu z samolotu wynając samochód, bezproblemowo wszystkie formalności 
 załatwimy bezpośrednio na lotnisku, gdyż firmy wynajmujące samochody mają swoje siedziby na każdym lotnisku. 
 
Do Szwajcarii możemy dojechać także minibusem czy autokarem. Prywatne firmy przewozowe oferują przejazd (w zależności od trasy) już od 320 zł. Znany przewoźnik Eurolines kursuje do takich szwajcarskich miast jak: Bazylea, Bellinzona, Berno, Fryburg, Genewa, Lozanna, Lucerna, Lugano, Sankt Gallen, Winterthur, Zurich. Gdy nie chcemy być zobowiązani datą powrotu możemy zamówić bilet „open“, który nie obliguje nas do wyjazdu w danym terminie. Koszt podróży z Katowic do Bazylei w jedną stronę, poza sezonem to ok. 230 zł. 
 
Wczasy
Gdy chcemy wynająć apartament w jednej z uzdrowiskowych miejscowości musimy liczyć się z wyższymi cenami w sezonie. Tydzień spędzony w 3 gwiazdkowym apartamencie dla 2 osób będzie nas kosztował od 2.220 zł. Za wynajem domku o podwyższonym standardzie dla 10 osób (5 sypialni) na tydzień zapłacimy ok. 9 tys zł. 
 
Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością będą zainteresowani urlopem spędzonym w kurorcie narciaskim. Większość apartamentów w cenie noclegu oferuje także karnet i bezpłatne miejsce parkingowe. Cena za 6-dniowy pobyt wynosi od 1448 zł. 
 
Popularne miasta: