Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Szkocji

Samodzielnie czy z biurem?

Polskie biura podróży posiadają w ofercie wycieczki objazdowe do Szkocji. Programy są różnorodne, w każdym znajduje się wizyta w Edynburgu, Glasgow, jezioro Loch Ness i zwiedzanie jednego lub kilku szkockich zamków. Wyjeżdżając z biurem nie musimy się martwić o organizacyjną stronę wyjazdu.

Do Edynburga i Glasgow latają z Polski samoloty tanich linii lotniczych. Baza noclegowa w Szkocji jest bardzo dobrze rozwinięta, każdy znajdzie nocleg na swoją kieszeń. Nie ma najmniejszego problemu z zarezerwowaniem biletów lotniczych i zakwaterowania. Samodzielna wyprawa daje możliwość zwiedzania we własnym tempie, zgodnie z własnymi preferencjami i odkrywania ciekawych miejsc poza utartymi szlakami.

Zwiedzanie

Wybierając się na wycieczkę do Szkocji warto pomyśleć o wykupieniu jednej z kart wstępu, umożliwiającej darmowy wstęp do różnych obiektów. Great British Heritage Pass (GBHP) – jest ważna przez 15 dni, kosztuje ok. 52 GBP i obejmuje ok. 600 atrakcji w całej Wielkiej Brytanii. Można ją kupić w wyznaczonych punktach informacji turystycznej w Londynie, Edynburgu, Glasgow i Aberdeen. Historic Scotland Explorer Pass (HSEP) – występuje w wersji 3, 7 i 10 – dniowej, można z nią zwiedzić dowolną liczbę atrakcji zrzeszonych w Historic Scotland i uczestniczyć w imprezach towarzyszących. National Trust for Scotland (NTS) – występuje w wersji 3, 7 i 14 – dniowej, można z nią zwiedzać wybrane atrakcje.

Plaże

Szkocja ze względu na chłodną i zmienną pogodę nie jest popularnym celem plażowiczów. Na szkockim wybrzeżu znacznie częściej można spotkać spacerowiczów i surferów niż plażowiczów. Jednak w okresie lata zawsze znajdzie się kilka gorących dni kiedy można wybrać się nad morze. Szkockie plaże są malownicze, spokojne i mało uczęszczane. Najcieplejsze plaże na wschodnim wybrzeżu Szkocji znajdują się niedaleko Inverness, koło miejscowości Narin. Do jednych z najpiękniejszych w całej Wielkiej Brytanii należy plaża Sanwood Bay koło Kinlochbrevie – to ok. 2 km piaszczystej plaży  z wydmami. Urokliwa, piaszczysta plaża znajduje się w North Berwick ok. 40 km od Edynburga. Popularnym miejscem jest również St. Andrews – oprócz plaż można tu skorzystać także z pól golfowych.

Popularne miasta: