Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Maroka

Wycieczki
Biura podróży mają w swojej ofercie wiele objazdowych wycieczek do Maroka. Programy zazwyczaj obejmują zwiedzanie: Agadiru, Casablanki, Rabatu, Meknes, Fes, i Marrakeszu. Ponadto, podczas tego typu wycieczek można również zobaczyć zachód słońca na Saharze, Taroudant i Ouarzazate czy przełom Todry i dolinę Draa.  
 
Turyści mogą również skorzystać z wycieczek fakultatywnych, podczas których można podziwiać Essaourię, Massę czy Tazzarinę. Ciekawym doświadczeniem może okazać się korzystanie z Hammam, czyli łaźni marokańskiej, gdzie doświadczymy kąpieli, masaży i będziemy mogli skorzystać z saun. Wycieczki objazdowe po Maroku bardzo często łączą się z wypoczynkiem. Za tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku w Agadirze zapłacimy od 2 do 4 tysięcy złotych. 
 
Wczasy
Planując wypoczynek w Maroku, warto zatrzymać się w mieście Agadir. Za tygodniowy pobyt w hotelach 5-gwiazdkowych, o wysokim standardzie zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Wybierając hotele 4-gwiazdkowe koszty pobytu zmniejszą się nawet do 2500 złotych, a w obiektach 3-gwiazdkowych do 2300 złotych. W Maroku bardzo trudno znaleźć hotele oferujące opcję all inclusive. Wynika to z faktu, że większość osoby przyjeżdżających do tego malowniczego kraju jest nastawiona na zwiedzanie. 
 
Plaże
Gaje oliwkowe i pomarańczowe oraz piaszczyste plaże ulokowane nad Atlantykiem zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Cudownymi miejscowościami do plażowania i uprawiania sportów wodnych są: Asilah, Larache, Casablance i Agadirze. Wysoka temperatura utrzymuje się w Maroku przez cały rok, co pozwala na plażowanie nawet w zimie. Pasjonatom windsurfingu polecamy największy w kraju ośrodek windsurfingowy znajdujący się w As-Sawirze.
 
Osoby szukające spokoju powinny wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego. Znajdują się tutaj piękne klify, urokliwe zatoczki i gorący piasek. Najpiękniejszymi miejscami do plażowania są: Tanger, Tetouan, Chefchaouen i Al Hoceima. Warto udać się również do cyplu Malabata z zabytkową latarnią morską, niesamowitym widokiem na Tanger i wybrzeża Hiszpanii. 
Popularne miasta: