Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Maroku

Maroko to wiele miast i miasteczek, a także kurorty nastawione przede wszystkim na turystów. Z tego względu ceny w kraju są zróżnicowane w zależności od popularności danego miejsca. Można jednak uznać, że zakupy spożywcze i wyżywienie oferowane są w cenach podobnych do polskich. Ceny za noclegi mogą być nieco wyższe, ale nieznacznie. Za wyraźnie droższe możemy uznać tylko niektóre towary i usługi. Walutą w Maroko jest dirham marokański (MAD), którego kurs waha się pomiędzy: 0,36 a 0,40 PLN.

W sklepie spożywczym za podstawowe produkty zapłacimy średnio: za bochenek chleba – 1-1,5 zł, litr mleka – 2-2,5 zł, kilogram sera żółtego – 35-40 zł, kilogram ziemniaków – 1,5-2 zł, butelkę wody mineralnej 2-2,5 zł, kilogram jabłek 5-6 zł. Znacznie droższe są papierosy – zazwyczaj 16-18 zł za paczkę, z kolei pół litra piwa to koszt 4-5 zł.

Za bilet komunikacji miejskiej (jeden przejazd dorosłej osoby) należy zapłacić 1,5-2 zł w zależności od regionu kraju. Stosunkowo tanie jest korzystanie z taksówek – średnio za kilometr jazdy zapłacimy do 2 zł. Jeśli poruszamy się własnym samochodem, nie powinna zaskoczyć nas cena paliwa. A jeśli tak, to wyłącznie pozytywnie. Od wielu lat utrzymuje się na poziomie 3-3,5 zł za litr benzyny bezołowiowej.

Obiad w średniej klasy restauracji to wydatek rzędu 30-50 zł za dwa dania i napój. W tańszych lokalach skromniejsze przekąski (głównie dania barowe) oferowane są za kwotę do 10 zł. W znanej sieci fast food zestaw kosztuje 15-20 zł. Za piwo w pubie zapłacimy kilkanaście złotych, kawa w lokalu – 6-8 zł, szklanka wody – 1,5-2 zł.

Turyści najczęściej nocują w hotelach opłaconych poprzez polskie biuro podróży. W przypadku samodzielnej rezerwacji, za pokój dwuosobowy zapłacimy średnio 200-300 zł za dobę. Równie popularne są prywatne kwatery, czyli domy gościnne nazywane „riadami”. Pokój dla dwóch osób nie powinien kosztować więcej, niż 120-180 zł za dobę.

Wstęp do muzeum lub zwiedzanie zabytku to zazwyczaj wydatek kilku-kilkunastu złotych. Coraz większą popularnością cieszą się także pola golfowe w pobliżu kurortów. Za taką formę rozrywki zapłacimy 150-300 zł za cały dzień gry.

Przykładowe ceny:

bochenek chleba – 1-1,5 zł
litr mleka – 2-2,5 zł
kilogram ziemniaków – 1,5-2 zł
obiad w średniej klasy restauracji – 30-50 zł
nocleg w domu gościnnym dla 2 osób – 120-180 zł
litr benzyny bezołowiowej – 3-3,5 zł

Popularne miasta: