Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opłaty drogowe w Maroku

Sieć autostrad w Maroku ma długość około 600 kilometrów, a przejazd nimi wiąże się z dodatkowymi opłatami. Drogi szybkiego ruchu usytuowane są głównie wzdłuż wybrzeża Atlantyku i prowadzą pomiędzy największymi miastami.

Dostępne trasy autostrad:

- Rabat-Casablanca-Settat-Marrakesz
- Rabat-Larache-Tanger-Tetouan
- Rabat-Meknes-Fez

Cena za przejazd autostradą zależy od typu pojazdu i długości odcinka, który chcemy pokonać. Nie powinna jednak przekroczyć przedziału 5-20 zł. Płatności dokonać można wyłącznie gotówką. Może to zająć nieco czasu, gdyż przy bramkach często tworzą się korki. Na samych autostradach także się zdarzają.

Marokańskie prawo przewiduje konkretne kary finansowe za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jednak w praktyce wysokość nałożonego mandatu zależy głównie od policjanta lub żandarma, który nas zatrzymał. Zazwyczaj są to kwoty do kilkudziesięciu złotych za przewinienia takie jak brak zapiętych pasów czy rozmowa przez telefon i do kilkuset za przekroczenie prędkości czy przejazd na czerwonym świetle.

Cena paliwa w Maroku jest niższa, niż w Polsce. Średnio za litr benzyny bezołowiowej w ostatnich latach płacono 3,70-4 zł.

Popularne miasta: