Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Włoch

Wycieczki
Jeśli mamy zamiar dogłębnie poznać wybrany włoski region lub miasto, najlepiej wybrać się na wycieczkę na własną rękę – zarezerwować lot, nocleg w hotelu i opracować własną trasę zwiedzania. W wypadku wycieczek objazdowych warto jednak skorzystać z bogatej oferty biur podróży. Programy najczęściej obejmują zwiedzanie w kierunku z północy na południe: Wenecji, Florencji, Rzymu wraz z Watykanem i Asyżu. Tygodniowy wyjazd autokarowy wraz z noclegami i śniadaniami to koszt od 800 do 1200 zł – w ofercie Last Minute.

Nieco poszerzona wersja, np. o Pizę, Neapol, Pompeje i Capri możemy znaleźć w cenach do około 1600 zł. Znacznie droższe jest natomiast kilkudniowe zwiedzanie wybranego miasta. Przykładowo za 3 dni spędzone w Rzymie zapłacimy od 2000 w górę.

Wczasy
Jeśli chcemy nie tylko zwiedzać, ale również wypocząć, warto skorzystać z ofert w stylu „wakacje we Włoszech”. Zwykle są to objazdy połączone z kilkudniowym wypoczynkiem. Często program obejmuje relaks na Riwierze Adriatyckiej, ale także wizytę w Rzymie, Wenecji i np. w San Marino. Ceny w ofercie Last Minute sięgają od 1000 do 25000 zł za tydzień.
Jeśli mamy ochotę jedynie na wypoczynek w upalnej Italii, najlepiej wybrać wczasy w jakiejś miejscowości turystycznej. Za siedem dni zapłacimy średnio od 1700 do 2500 zł (ale często bez wyżywienia). Szczególnym powodzeniem cieszą się oczywiście Sycylia, Sardynia, Kalabria nad Morzem Tyrreńskim.

Plaże
Włoskie plaże są niezwykle romantyczne – gorące, piaszczyste a jednocześnie z urozmaiconym, skalistym krajobrazem. Za najpiękniejsze uchodzą plaże Kampanii (Polica, Positano) i Sardynii (Posada, Villasimius, Alghero). Niepowtarzalny urok posiada wyspa Salina na Morzu Tyrreńskim. Wspaniałe są również plaże Sycylii, np. San Vito lo Copo. W rankingach turystycznych wysoko sytuują się także plaże Toskanii: Ca¬sti¬glio¬ne della Pe¬sca¬ia, Capalbio.

Popularne miasta: