Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny we Włoszech

Włochy to kraj bardzo zróżnicowany pod niemal wszystkimi względami. Północ i południe kraju, wielkie miasta i małe miejscowości różnią się także pod względem kosztów utrzymania. Szacuje się, że turysta potrzebuje przynajmniej 30-50 euro dziennie (kurs euro waha się między 4,0 a 4,4 PLN), w które wliczamy podstawowe posiłki czy transport publiczny.

Śniadanie zjemy za ok. 2-5 euro, obiad w średniej klasy restauracji to koszt ok. 10 euro, choć za 3-daniowy posiłek w lepszym lokalu trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 20-25 euro od osoby. Obfita kolacja to koszt 8-10 euro. Po niemal każdym włoskim mieście warto poruszać się transportem publicznym. Szacuje się, że to koszt w przybliżeniu 2 euro dziennie. Warto wspomnieć o cenach podstawowych produktów – np. butelka soku owocowego – 1-1,5 euro czy butelka wody mineralnej – 0,5-0,8 euro. Palący papierosy muszą liczyć się z wydatkiem ponad 4 euro za paczkę.

Nocleg w motelach i hotelach średniej klasy to wydatek średnio 20-25 euro za dobę. W hotelach mieszczących się w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych jest to wydatek 50-60 euro za dobę. Z największymi wydatkami muszą liczyć się turyści w Rzymie, Wenecji, Neapolu czy Florencji.

Podróżowanie własnym samochodem nie należy do najtańszych. Średnio litr paliwa bezołowiowego kosztuje równowartość 7-7,50 zł.

Przykładowe ceny:

zestaw obiadowy – 10-15 euro
sok owocowy – 1-1,5 euro
woda mineralna – 0,5-0,8 euro
paczka papierosów – 4-5 euro
nocleg w średniej klasy hotelu – 20-25 euro

Popularne miasta: