Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Czech

Wczasy

Jedną z form zwiedzania Czech jest skorzystanie z ofert wycieczek objazdowych organizowanych przez biura podróży.  Tego typu wczasy zazwyczaj trwają od 3 do 7 dni, w cenę wliczone są noclegi w hotelach, śniadania oraz obiadokolacje. Można m.in.  zdecydować się na 5-dniowe zwiedzanie Pragi, Karlowych Warów i Kutnej Hory w cenie ok. 700 zł od osoby. Chcąc spróbować tutejszego piwa z prawdziwego czeskiego browaru, warto wybrać 3- dniową wycieczkę Praga-Pilzno, w cenie ok. 600 zł.

Możemy także w ciągu 7 dni zwiedzić Pragę, austriacki Wiedeń oraz węgierski Budapeszt za ok. 1200 zł lub Pragę i Berlin za ok. 1150 zł od osoby. Wyjazdy są organizowane z różnych regionów Polski (m.in. z  Warszawy, Krakowa, Łodzi, Opola, Katowic czy Gdańska), dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie najdogodniejszą opcję dla siebie.

Wycieczki

Innym rozwiązaniem jest podróż własnym samochodem. Warto na początek zatrzymać się  przy polskiej granicy w małej, skalnej wiosce Adršpach. Z kolei urokliwa Praga, pełna zabytków i różnych atrakcji, każdego roku przyciąga rzesze turystów. W zależności od potrzeb możemy wybrać tani nocleg w hostelach, średniej klasy hotelach lub 5-gwiazdkowych obiektach z basenem, strefą SPA oraz innymi udogodnieniami.

Na uwagę zasługują także Morawy, gdzie za tygodniowy pobyt w hotelu 3-gwiazdkowym zapłacimy ok. 500 zł od osoby. Natomiast uzdrowiska Mariańskie Łaźnie oraz Karlowe Wary przypadną do gustu osobom, które marzą o odpoczynku i poprawie stanu swojego zdrowia. Miłośników górskich wycieczek zachwycą Karkonosze oraz szlaki Gór Izerskich. Za tygodniowy pobyt w Harrachovie lub Szpindlerowym Młynie (w hotelu 3-gwiazdkowych) zapłacimy ok. 450 zł od osoby. Decydując się na zwiedzanie północnych Czech, warto również odwiedzić zamek Frydlant, wieżę widokową, kościół dziekański Znalezienia Świętego Krzyża oraz starówkę z placem Tomáša Garrigue Masaryka.
 

Popularne miasta: