Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Austrii

Austria jest krajem bardzo atrakcyjnie turystycznie ze względu na wielowiekową tradycję, historię oraz urokliwe, górskie położenie. Wiele osób poleca Austrię jako miejsce doskonałe dla miłośników sportów zimowych. 
 
Zwiedzanie
Najczęściej odwiedzanym miastem w Austrii jest stolica – Wiedeń. Gdy chcemy lepiej poznać zabytki tego miasta warto zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi nas i opowie o najciekawszych miejscach. Wiele biur poróży oferuje wycieczkę podczas której można zatrzymać się w Wiedniu na kilka dni. Oprócz Wiednia często w programie jestuwzględniane także np. zwiedzanie Salzburga. Taka wycieczka będzie nas kosztować (w zależności od długości pobytu i programu) od 700 do 1300 zł. Niektóre biura podróży łączą zwiedzanie Wiednia z Budapesztem, Bratysławą lub Pragą, co także może być dla nas korzystnym rozwiązaniem, gdyż będziemy mogli porównać architekturę tych europejskich stolic. 
 
Wczasy
Wiedeń można zwiedzać także samodzielnie, np. w czasie dłuższej majówki czy letniego, krótkiego urlopu. Ceny za nocleg w hostelu w Wiedniu zaczynają się już od 9 euro za noc, zatem nie są wygórowane. 
Gdy chcemy przyjechać do Austrii tylko na narty warto zainteresować się ofertą noclegową w znanych kurortach czy też w mniejszych miejscowościach . Mamy naprawdę wielki wybór, wszystko zależy od zasobności naszego portfela i wymagań, bo można zdecydować się zarówno na skromne chatki na połoninach, jak również na domy z najnowocześniejszym wyposażeniem i sauną. Wynajęcie luksusowego domku, gdzie mogą przebywać 4 osoby w Karyntii będzie nas kosztowało od 1700 zł za 7 nocy. Często w pobliżu apartamentu czy domku jeździ darmowy skibus, który dowozi turystów do wyciągu narciarskiego. 
 
Popularne miasta: