Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Turcji

Wycieczki
Biura podróży oferują najczęściej objazdowe wycieczki do Turcji. Zwiedzanie obejmuje najpopularniejsze miejsca tego kraju. W programie znajduje się oczywiście Stambuł, największe tureckie miasto, w którym turyści podziwiają między innymi słynną świątynię Hagia Sophia i Błękitny Meczet. Ponadto podczas objazdu zwykle można również zobaczyć Kapadocję, Pamukkale (białe wapienne tarasy), starożytne miasta takie, jak Efez i Pergamon oraz osmańskie zabudowania Safranbolu.

Turystom w ramach dodatkowo płatnych wycieczek lokalnych zapewnia się również dodatkowe atrakcje, np. rejs po cieśninie Bosfor, lot balonem czy wieczór turecki. Ciekawą opcją jest skorzystanie z Hamam, czyli łaźni tureckiej, gdzie czekają nas kąpiele, masaże i sauna. Objazd Turcji najczęściej łączy się z wypoczynkiem. Dwa tygodnie pobytu w tym kraju obejmujące tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku to koszt około 2500 – 3000 zł.

Wczasy
Turcja jest jednak wybierana przez polskich turystów przede wszystkim jako miejsce wypoczynku. Najpopularniejszy kierunek to oczywiście piękna Riwiera Turecka rozciągająca się nad Morzem Śródziemnym i Morzem Egejskim. Średni koszt tygodniowych wczasów w Turcji waha się w granicach od 1500 do 2000 zł. Często są to opcje all inclusive, zawierające przelot, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Plaże
Turcja posiada niezwykle malownicze położenie, jej teren oblewają bowiem cztery morza: Morze Czarne, Morze Marmara, Morze Egejskie i Morze Śródziemne. Najpiękniejszymi plażami może się pochwalić Riwiera Turecka. Można tu wymienić plażę Iztuzu nad Morzem Egejskim, przy ujściu rzeki Dalyan. Miłośnikom skalistych klifów spodoba się na pewno plaża Kaputas, u podnóża gór Taurus. Plaża w Oludeniz to natomiast rozległe wybrzeże z malowniczą laguną. Inną znaną plażą jest np. Patara w okolicy Fethiye.

Popularne miasta: