Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Podróż przez Słowację

Podróżowanie po Słowacji samochodem osobowym nie powinno sprawiać większych trudności. Kraj ten wciąż rozwija sieć autostrad i dróg ekspresowych oraz inwestuje w pozostałą infrastrukturę drogową. Do użytku oddane są autostrady D1, D2, D3 i D4, których łączna długość to ok. 400 km. Pozostałe odcinki są wciąż w budowie. Do dyspozycji podróżnych są także wysokiej jakości drogi ekspresowe oznaczane są literą R.

Słowacja rozwija sieć połączeń kolejowych o łącznej długości ponad 3,5 tysiąca kilometrów. Koleją możemy dotrzeć do większości miast. Najważniejsza linia kolejowa to magistrala północna łącząca stolicę kraju Bratysławę z Żyliną, Popradem i Koszycami. Ze Słowacji pociągiem można dotrzeć do większości europejskich stolic – Warszawy, Moskwy, Kijowa, Pragi, Budapesztu czy Bukaresztu.

Transport lotniczy możliwy jest między wybranymi miastami, w których działają lotniska obsługujące ruch komercyjny. Porty lotnicze dostępne są dla pasażerów w Bratysławie, Popradzie, Żylinie i Koszycach. Działają na nich tacy przewoźnicy jak Eurolot, Ryanair i Czech Airlines.

Podróżując po Słowacji należy posiadać ważny dowód osobisty, w przypadku kierowców prawo jazdy oraz dowód ubezpieczenia OC, zalecane jest także posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dodatkowych polis.

Popularne miasta: