Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Portugalii

Kiedy jechać do Portugalii?

Tak naprawdę Portugalię można zwiedzać przez cały rok. Sprzyja temu łagodny klimat kraju. Największe temperatury przypadają oczywiście na sezon letni, wtedy też Portugalię odwiedzają miliony turystów. Warto zatem wyznaczyć datę podróży na sezon powakacyjny, kiedy na szlakach turystycznych będzie mniej osób. Wczesna wiosna lub jesień to idealny czas na odpoczynek na piaszczystych portugalskich plażach. Temperatura powietrza w tych miesiącach zazwyczaj wynosi 20 stopni Celsjusza.


Kierunek podróży

Gdzie warto się udać? Wszystko zależy od sposobu, w jaki wypoczywamy. Wielbiciele plaż powinni udać się do południowej części kraju, gdzie królują piękne nadmorskie kurorty. Najpiękniejsze z nich to te mieszczące się w Algarve. Z kolei miłośników sportów wodnych, jak windsurfing, a nawet nurkowanie, zadowolą plaże w regionach północnych. Tamtejsze warunki pogodowe znakomicie sprawdzają się w uprawianiu tego typu aktywności fizycznej. Ci, którzy lubią zwiedzać, powinni udać się do największych miast w Portugalii, jak Lizbona oraz Porto. To właśnie tam znajduje się wiele znanych zabytków, jak m.in. Pomnik Odkrywców, centrum historyczne Porto czy Zamek Św. Jerzego.


Czy korzystać z usług biur podróży?

Wszystko zależy od tego, jaki styl wczasów preferujesz. Jeśli lubisz zorganizowane wyjazdy, skorzystaj z oferty biura podróży. Wybierasz interesujące Cię atrakcje turystyczne i nie musisz martwić się o załatwianie spraw związanych z wyjazdem. Cena za tygodniowy pobyt dla jednej osoby w znanej i atrakcyjnej turystycznie miejscowości w Portugalii wynosi minimum ok. 1600 zł (razem ze śniadaniami).

Popularne miasta: