Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Polski

Kierunek podróży

Jakie miejsce wybrać, gdy chcemy odwiedzić Polskę? Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli marzymy o pięknych piaszczystych plażach to należy udać się na Pomorze. Popularnymi miejscowościami nadmorskimi są: Kołobrzeg, Trójmiasto, Sopot, a przede wszystkim Międzyzdroje, gdzie Polacy mają swoją Aleję Gwiazd. Decydując się na pobyt nad morzem należy liczyć się ze zmiennością pogody- często występują deszcze i silne wiatry.

Dla miłośników odpoczynku na łonie natury oazą spokoju będą Bieszczady, gdzie można pochodzić po górach i rozkoszować się prawie nietkniętą przyrodą. Położone w północno-wschodniej części Polski Mazury to kraina jezior, po których można żeglować lub pływać kajakami. Miłośnicy zwiedzania z pewnością nie będą się nudzić w dawnej stolicy Polski, czyli Krakowie, gdzie tradycja i historia łączą się z nowoczesnością. W Krakowie, grodzie Kraka, możemy podziwiać piękny zamek królewski oraz katedrę wawelską. Przechadzając się uliczkami zabytkowego Starego Miasta przeniesiemy się w czasy pierwszych królów Polski.

Osoby zainteresowane sztuką powinny udać się np. do nowoczesnego Muzeum Narodowego znajdującego się w podziemiach Sukiennic czy do Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak. Pasjonatów historii zainteresują zbiory znajdujące się w Muzeum Archeologicznym, Muzeum- Fabryka Oskara Schindlera oraz Muzeum Lotnictwa. Wielu turystów decyduje się wypoczywać w górach, niezależnie od pogody - latem zwolennicy pieszych wędrówek mogą zdobywać szczyty Tatr. W zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanem co roku przybywają tysiące turystów, aby rozkoszować się górskim powietrzem, oscypkiem. Obowiązkowy spacer po Krupówkach, wjazd kolejką na Gubałówkę, czy romantyczny spacer Doliną Kościeliską to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Zakopane. Nawet mniej aktywni fizycznie nie zmęczą się pokonując trasę do Morskiego Oka.

Czy korzystać z usług biur podróży?

Organizację urlopu w Polsce należy uzależnić od tego, w jaki sposób chcesz wypoczywać i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć. Jeśli Twój budżet nie jest za wielki musisz zdecydować się na zakwaterowanie o niższym standardzie. W wielu miejscach wypoczynkowych można u okolicznych mieszkańców wynająć pokoje czy domki letniskowe. Czasem nawet gospodarz może zaproponować dodatkowo płatne wyżywienie. W większych miastach idealnym rozwiązaniem są hostele- jednak zanim zarezerwujesz w nich pokój zorientuj się, jaka jest minimalna, wymagana liczba noclegów, potrzebna do rezerwacji (czasem jest to np. 2 noclegi). Jeśli cenisz sobie wygodę to warto zapoznać się z ofertami biur podróży. Cena za tygodniowy pobyt dla jednej osoby w znanej i atrakcyjnej turystycznie miejscowości w Polsce wynosi minimum ok. 1000 zł (pobyt leczniczy, sanatoryjny).

Popularne miasta: