Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Polska - zabytki i atrakcje

Najpiękniejsze zabytki

Zagraniczni turyści przyjeżdżający do Polski często są zdziwieni, że Polska jest tak piękna. Urok naszego kraju docenili nawet amerykańscy filmowcy: reżyser filmu Opowieści z Narnii Andrew Adamson w Puszczy Białowieskiej i w Górach Stołowych odnalazł tę bajkową krainę. W Polsce wiele obiektów zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, m.in.: Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Krakowie, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Auschwitz-Birkenau, Zamek w Malborku.

Zwiedzając Warszawę- stolicę Polski warto przejść się po Starym Mieście. Szczególnym miejscem na Starym Mieście jest gotycka archikatedra Świętego Jana Chrzciciela, która jest miejsce pochówku książąt mazowieckich, królów, prezydentów i ważnych osobistości Polski (tam spoczywa m.in. Stanisław August Poniatowski, Henryk Sienkiewicz, Ignacy Jan Paderewski, August Hlond, Stefan Wyszyński). Zmęczeni chodzeniem możemy na chwilę odpocząć na terenie zespołu pałacowo-parkowego Łazienki Królewskie, gdzie odpoczywał król Stanisław August Poniatowski, a obecnie jest to muzeum.

Ciekawe miejsca, atrakcje

Miastem uwielbianym przez rzesze turystów niezależnie od pory roku jest Zakopane. Ta zimowa stolica Polski, bo to właśnie tu co roku na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich, wygrywa wśród zimowych, polskich destynacji. Wielokrotnie odbywał się tam Puchar Świata w kombinacji norweskiej, zatem jeśli jesteś fanem skoków to koniecznie musisz zaplanować urlop w Zakopanem. Zakopane będzie także idealną bazą do odbywania pieszych wycieczek górskich.

Miastem chętnie odwiedzanym przez wielu turystów, nie tylko kinomanów przyjeżdżających na Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI jest Kazimierz Dolny. Większość zabytkowych kamienic w tym mieście została zbudowana z wapienia, przez co można je było kunsztownie ozdabiać. Po dziś dzień turyści mogą podziwiać m.in. kamienicę Gdańską, kamienicę Białą czy urokliwy rynek.
 

Popularne miasta: