Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Japonii

Wycieczki
Ze względu na odległość Japonii wycieczki z Polski do tego kraju są raczej kosztowne. Z pewnością warto jednak odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni, by na długo zachować wspomnienia z tego egzotycznego zakątka świata. Biura podróży oferują bardzo interesujące objazdowe wycieczki po Japonii. W programie znajdują się najważniejsze miejsca związane z kulturą tego państwa, a także atrakcje przyrodnicze.

W planie niemal zawsze  obecna jest wyspa Honsiu, z takimi ośrodkami jak Kioto, Tokio i Osaka. Są to filary japońskiej kultury i sztuki, ale również centra dobrej rozrywki. Na pewno będziemy mieć okazję zwiedzania pałaców cesarskich, ogrodów japońskich i licznych buddyjskich świątyń. Ponadto zakłada się zobaczenie Góry Fuji, najwyższego szczytu Japonii. Tygodniowa wycieczka objazdowa oferowana przez biura podróży to koszt około 6000 zł. W cenę wliczony jest przelot, zakwaterowanie na objeździe oraz podstawowe wyżywienie.

Wczasy
Wycieczkę objazdową po Japonii (zorganizowaną we własnym zakresie lub z biurem) można oczywiście połączyć z wypoczynkiem. Japonia to bowiem kraj wyspowy, który ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o turystykę krajobrazową. Wspaniałe plaże, baseny termalne, wulkany, góry i wąwozy – wszystko to czeka na przybywających tu gości. Można pokusić się o spływ łodziami przez kanion Doro-kyo na wyspie Honsiu czy podziwiać Wyspę Pełni Księżyca. Kilkunastodniowy wyjazd do Japonii połączony z odpoczynkiem w SPA kosztuje około 8000 zł.

Typowo wypoczynkowym rejonem Japonii jest jednak Okinawa, wyspa Archipelagu Riukiu. Kilkunastodniowa wycieczka łącząca zwiedzanie i wypoczynek kosztuje około 13 000 zł.

Plaże
Za najpiękniejsze plaże Japonii uchodzą te w rejonie miasta Miyakojima – rozległe, słoneczne z białym piaskiem, np. Yonaha Maehama Beach, Sunayama Beach czy Aragusuku Beach. Wysoko oceniane są również Kondoi Beach (w Taketomi-jima), Nishihama Beach (Hateruma-jima).

Popularne miasta: