Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Japonia - zdrowie i szczepienia

Osoby wyjeżdżające do Japonii powinny zaszczepić się na około 4 – 6 tygodni przed wyjazdem na błonicę, tężec, odrę, zapalenie przyusznic i różyczkę. Ponadto zaleca się szczepienia na wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz japońskie zapalenie mózgu (ryzyko tej choroby nie występuje w Tokio i dużych aglomeracjach).

Oczywiście należy przed podróżą zaopatrzyć się w apteczkę, w której powinny się znaleźć: zapas stale przyjmowanych leków, repelenty, leki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe, środki dezynfekcyjne, opatrunki. Trzeba mieć również ze sobą polisę ubezpieczeniową, uprawniającą w razie choroby skorzystanie z opieki medycznej.

W czasie pobytu należy zachować wszelkie środki ostrożności, np. chronić skórę i głowę przed nadmiernym nasłonecznieniem, w miejscach z dużą ilością owadów nosić odpowiedni strój, zachowywać higienę osobistą, nie pić wody z nieznanych źródeł itp. Po powrocie do Polski w razie wystąpienia niepokojących objawów, trzeba skontaktować się z lekarzem.

Popularne miasta: