Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Japonia – zabytki i atrakcje

Zabytki
Najwięcej zabytków w Japonii znajduje się w mieście Kioto na wyspie Honsiu. Kioto w przeszłości pełniło funkcję stolicy i było siedzibą cesarza. Znajdziemy tu przede wszystkim wspaniałe buddyjskie świątynie (jest ich aż 1600!), jak drewniana świątynia na zboczu góry - Kiyomizu-dera. Ponadto w Kioto mieści się Pałac Cesarski, Cesarska Willa Katsura, liczne zamki i malownicze ogrody japońskie. Pałac Cesarski mieści się również w Tokio, obecnej stolicy Japonii.

Oryginalne zabytki architektury japońskiej obejrzymy w mieście Nara, które można nazwać „japońskim Gnieznem”. Mieści się tu świątynia Todaidżi z Pawilonem Wielkiego Buddy. Wiele zabytków tego miasta jest wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z ważniejszych dzieł architektury japońskiej koniecznie trzeba zobaczyć trzy sławne zamki siogunów: Zamek Himeji, Matsumoto i Kumamoto.

Ciekawe miejsca
Wśród przyrodniczych walorów Japonii największym powodzeniem cieszy się Archipelag Wysp Riukiu, zwłaszcza wyspa Okinawa. Panuje tu subtropikalny klimat, przez cały rok jest zatem bardzo ciepło, w zimie temperatura nie spada poniżej 10oC. Ponadto Okinawa słynie z nauki japońskiej sztuki walki karate. Na Honsiu turyści spragnieni pieszych wędrówek i malowniczych widoków powinni odwiedzić Półwysep Ciugoku, a także Park Narodowy Nikko. W tym ostatnim obejrzymy iście wulkaniczny krajobraz, pospacerujemy Cedrową Aleją i wypoczniemy w basenach termalnych.

Atrakcje turystyczne
Mnóstwo atrakcji turystycznych, muzeów, galerii sztuki, restauracji i kawiarni znajdziemy w Tokio i w Osace. Ta ostatnia nazywana jest Wenecją Japonii; jest to bowiem jedno z najstarszych japońskich miast portowych. Warto tu zobaczyć np. Muzeum Sztuki Orientalnej, Narodowe Muzeum Sztuki, ogromne akwarium (Kaiyukan) z 35 tysiącami wodnych zwierząt oraz odwiedzić dzielnicę Dotonbori. Mieszczą się w niej liczne kabarety, teatry, kluby i kasyna.

Jednym z ciekawszych rejonów miasta jest dzielnica Shinsaibashi, pełna herbaciarni z gejszami i ekskluzywnych lokali. Osaka oprócz typowo japońskich atrakcji oferuje również typowo amerykańsko-europejskie oblicze. W dzielnicy Amerikamura znajdziemy np. wiele amerykańskich sklepów, kin i lokali.

Popularne miasta: