Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Indii

Indie od lat kuszą swoją egzotyką przede wszystkim wytrawnych i zaprawionych w bojach podróżników, z roku na rok zajmują jednak coraz ważniejsze miejsce w tzw. turystyce masowej, oferując tak szeroką gamę atrakcji i rozrywek, iż każdy może bez problemu znaleźć tu coś dla siebie. Współcześnie trudno wyobrazić sobie duże biuro podróży nie posiadające w swojej ofercie wczasów bądź wycieczek objazdowych do Indii – w rozmaitości propozycji znajdziemy zarówno wyprawy tematyczne dla osób zainteresowanych konkretnym aspektem kultury tego kraju, jak również wyjazdy ułatwiające najbardziej ogólne spojrzenie na jego odmienność.
 
Wycieczki
Wśród wycieczek objazdowych sporą popularnością cieszą się te, których trasa wiedzie przez święte dla Hindusów miejsca – przede wszystkim stare Dehli z jego świątyniami muzułmańskimi, Agrę ze słynnym mauzoleum Tadż Mahal, czy Amristar ze Złotą Świątynią. Przeżyciem o nieco odmiennym charakterze może być wyprawa szlakiem pomników nowoczesności, jaka wkracza z impetem do największych ośrodków miejskich Indii – warto szczególnie zwiedzić dzień po dniu wspomniane już Dehli oraz narastające wokół niego New Dehli z ogromnymi wieżowcami i metropolitalnym zgiełkiem, jak i udać się do Bombaju figurującego w nomenklaturze europejskiej kinematografii jako Bollywood – to tu powstają jedyne w swoim rodzaju produkcje łączące w sobie wszelkie możliwe gatunki filmowe. 
 
Wczasy
Zwiedzanie możemy doskonale połączyć z wypoczynkiem wybierając się na wczasy w południowe regiony kraju. Sporą popularnością cieszą się wyjazdy łączone (objazd + wypoczynek) na najdalej wysunięty na południe cypel Półwyspu Indyjskiego, gdzie czeka nas plażowanie w jednym z fascynujących ośrodków stanu Tamil Nadu lub sąsiedniej Sri Lanki.
 
Plaże
Największą sławą cieszą się jednak kąpieliska w dwóch zachodnich stanach wybrzeża – Kerali i Goa – do których od lat chętnie zjeżdżają się miłośnicy egzotycznych widoków i bardzo ciepłego morza. Goa słynie z niezwykle malowniczych, szerokich plaż o łagodnych spadkach, nierzadko otoczonych błękitnymi lagunami i usypanych złocistym piaskiem, z którego wyrastają tu i ówdzie egzotyczne palmy; najczęściej odwiedzanymi kąpieliskami w tym regionie są Calangute, Baga i Candolim, zaś turyści poszukujący odrobiny spokoju mogą wybrać się na południową część wybrzeża, gdzie czekają na nich mniej ruchliwe plaże w Palolem, Mobor, Agonda, czy Polem. Kerala jest z kolei często nazywana „zieloną”, środowisko naturalne przetrwało bowiem w wielu miejscach w formie nieskażonej ludzką ręką, dzięki czemu przybywający tu turyści mogą cieszyć się wypoczynkiem na plażach zagubionych wśród gęstych gajów palmowych i malowniczych skał; najsłynniejszymi kąpieliskami tego stanu są bajeczne plaże skupione wokół miejscowości Kovalam, ale warto wybrać się również m.in. do Varkala, Anjengo, czy Kollam.
Popularne miasta: