Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Indie - wymagane dokumenty

Obywatele Polski wyjeżdżający do Indii posiadają obowiązek wizowy – wedle sugestii Ambasady najlepiej złożyć wniosek o wydanie tego dokumentu na miesiąc przed planowanym wyjazdem. Aby ubiegać się o wizę musimy przedłożyć również paszport o ważności nie krótszej niż pół roku i posiadający co najmniej dwie puste strony, kolorowe zdjęcie paszportowe, kopię biletu lotniczego lub rezerwacji oraz dokumenty poświadczające cel naszego wyjazdu jeśli ubiegamy się o wizę innego rodzaju niż turystyczna. Koszty dokumentu i rodzaj wymaganych zaświadczeń zależą od rodzaju wizy. 
 
Najmniej zapłacimy za wizę turystyczną, dla której uzyskania nie musimy przedkładać żadnych dodatkowych dokumentów. O ile wyjeżdżamy do Indii w podróż biznesową, konieczne będzie również przedłożenie zaproszenia z firmy indyjskiej i dokumentów delegacyjnych z firmy macierzystej; podobnie będzie w przypadku wizy studenckiej, AIESEC, konferencyjnej, czy pracowniczej – musimy udowodnić, iż nasz pobyt w Indiach został odpowiednio przygotowany i zostanie zakończony po okresie wnioskowanym w formularzu.
 
W przypadku osób niepełnoletnich do wniosku dołączone muszą zostać także kopie paszportów obojga rodziców bądź opiekunów prawnych.
 
Wnioski składane są w punkcie International Visa Services, a stamtąd wędrują do Ambasady Indii w Warszawie; podania rozpatrywane są w ciągu 5-7 dni roboczych.
Popularne miasta: