Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Bułgarii

Wczasy

Osoby planujące urlop w Bułgarii najczęściej wybierają wczasy All Inclusive w jednym z dwóch kurortów położonych nad Morzem Czarnym – Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach. Za tygodniowy pobyt w jednym z tych miejsc (z dojazdem we własnym zakresie) zapłacimy już od ok. 900 złotych. Alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na luksusowe wczasy, mogą być tańsze hostele, pensjonaty i apartamenty. Turystom preferującym zwiedzanie przypadną do gustu oferty wycieczek objazdowych. Przykładowo: podczas 8-dniowej wycieczki możemy zwiedzić Bułgarię, Grecję i Turcję lub Macedonię, Serbię i Bułgarię.

Wycieczki

Osoby, które przyjeżdżają do Bułgarii, dzielą swój czas na relaks na plaży oraz zwiedzanie okolic. Ten kraj ma bogatą historię i tradycję, dlatego warto chociaż w części go poznać. Na szczególną uwagę zasługują: Sofia – stolica Bułgarii, Monastyr Rylski, Dolina Trackich Królów, Płovdiv, Monastyr Batshkovo, Dolina Róż, Kotel, Zheravna, Silven (Niebieska Góra), Warna, Balchik, Sozopol oraz Nessebar. Dzieci ucieszy wycieczka do delfinarium w Warnie, aquaparku lub ZOO na ranczu „Panorama”. Natomiast dorośli mogą skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura podróży tj. Jeep Safari, rejs jachtem, Impreza Piratów czy Dzień Robinsona.  

Plaże

W Bułgarii czeka na nas dużo pięknych i szerokich plaż. Najlepsze piaszczyste plaże są położone w środkowej oraz południowej części wybrzeża. Turyści najchętniej korzystają z morskich i słonecznych kąpieli w miejscowościach Obzor, Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Osoby ceniące aktywny wypoczynek mogą wypożyczyć tutaj skutery, rowerki lub narty wodne, deski do windsurfingu lub wybrać przejażdżkę na dmuchanym bananie. Na północnym wybrzeżu przeważają z kolei plaże kamieniste. Wartą uwagi jest dzika i niestrzeżona plaża  oddalona o ok. 5 km od miasteczka Szabła. Jest to idealnie miejsce dla osób ceniących ciszę i spokój.

Popularne miasta: