Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Węgry

Wycieczki

Objazdową wycieczkę po Węgrzech możemy zakupić za 899 zł (1 os./4dni/wyżywienie w cenie). Natomiast jeżeli bardziej chcemy skupić się na samej stolicy Węgier, to koszt wycieczki wyniesie ok. 510 zł (1 os.).  Warto także samodzielnie zaplanować podróż – samochodem, pociągiem lub samolotem. Do Budapesztu samoloty odlatują z lotnisk z Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska. Najlepiej zdecydować się na bezpośredni lot z Warszawy do Budapesztu, który trwa ok. 1h 30 min.

Plaże

Węgry są położone w strefie klimatu umiarkowanego. Podczas lata temperatura przekracza 18 st. C i w jego pełni dochodzi powyżej 35 st. C. Woda w Balatonie sięga wtedy nawet 30 st. C. Na opalanie i kąpiele można pozwolić sobie również w październiku, ponieważ temperatura wody po lecie utrzymuje się w okolicach 20 st. C. Jedyna piaszczysta plaża znajduje się na południowym brzegu Balatonu. Z kolei na zachód od Balatonu leży jedno z największych w Europie jezior termalnych Hévíz,  które przez cały rok jest porośnięte liliowymi lotosami.

Popularne miasta: