Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia węgierska

Kuchnia Węgier wyróżnia się spośród kuchni środkowoeuropejskich. Jej charakterystyczną cechą jest obfite używanie czerwonej papryki(sproszkowanej lub świeżej), głównie słodkiej i ostrej. Do tradycyjnych potraw węgierskich zalicza się gulyásleves (zupę gulaszową), leczo, zupę rybną, ser smażony i paprykarz cielęcy. Najczęściej używanymi składnikami w tej kuchni są: pomidory, cebula, cielęcina, wołowina, kminek, pieprz, majeranek, czosnek, tymianek, szafran i oregano.

Na Węgrzech uprawia się winną latorośl, która dostarcza winogron do produkcji wina – szczególnie znanego nam Tokaja. Natomiast narodowym napojem jest wódka podwójnie pędzona z zacieru owocowego, zwana körte pálinka. Węgierskie śniadanie składa się z pieczywa z dodatkami i mocnej kawy. Obiad dla Węgrów jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia  i zawiera zazwyczaj mięso, warzywa i ziemniaki. Na deser  podaje się naleśniki z masą orzechową i czekoladowym sosem.

Popularne miasta: