Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Tanzanii

Plaże
Na wyspie Zanzibar znajdują się najpopularniejsze plaże Tanzanii. Dziewicze miejsca, porośnięte tropikalną roślinnością i przypominające raj, zachwycą każdego turystę. Osoby ceniące spokojny tryb życia mogą skorzystać z kąpieli w lagunie, leżakować, cieszyć się koralowym piaskiem i obserwować tubylców z pobliskich wsi i miasteczek. Plażami szczególnie zasługującymi na uwagę, są te usytuowane na północnym-wschodzie, od Matemwe do Chwaka Bay. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z wycieczek fakultatywnych, oferowanych przez biura podróży i spróbować złowić rekina lub nurkować. Cudownymi miejscami do odkrywania podwodnego świata są rafy koralowe w rejonach Nungwi (Ściany Leven Bank, atol Mnemba), Zatoka Tysiąca Delfinów i wyspa Pemba. 
 
Wycieczki
Turyści, którzy lubią afrykańskie klimaty i chcą zwiedzić podczas jednej wycieczki więcej państw chętnie wybierają objazd obejmujący Kenię, Tanzanię i Zanzibar. Podczas 15-dniowej wycieczki można zobaczyć m.in.: Nairobi, Rezerwat Masai Mara, Park Narodowy Jeziora Nakuru, Arushy, Rezerwat Ngorongoro, Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Jeziora Manyara i Zanzibar. Cena wycieczki wynosi ok. 17 tysięcy złotych. Drugą ciekawą wycieczką jest objazd po Tanzanii i Zanzibarze. Program 10-dniowego objazdu obejmuje zwiedzanie m.in.: Arushę, wioskę Mulala, Parku Narodowego Tarangire, Parku Narodowego Jeziora Manyara, Parku Narodowego Serengeti,  Rezerwatu Ngorongoro i Zanzibaru. Koszt wycieczki to ok. 14 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na jedną z dwóch wymienionych wyżej opcji, powinniśmy obowiązkowo zaszczepić się przeciw żółtej gorączce, co musi zostać odnotowane w międzynarodowej książeczce szczepień. 
 
Wczasy
Najchętniej wybieranym przez turystów miejscem jest Zanzibar. Największą popularnością cieszą się miejscowości Nungwi i Kendwa. Na wschodzie kraju, cenionym miejscem jest Dar es Salaam, a na południowym wybrzeżu Ras Michamvi, Pingwe, Jambiani oraz Bwejuu. Za 7-dniowy pobyt w obiektach 3,4 lub 5-gwiazdkowych zapłacimy od 5000 do 8000 złotych.  Osoby, które oprócz wypoczynku, chciałyby spędzić czas aktywnie lub na zwiedzaniu, mogą wykupić wycieczki fakultatywne oferowane przez biura podróży lub samodzielnie coś zorganizować.
Popularne miasta: