Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanzania – zdrowie i szczepienia

Planując wycieczkę do Zanzibaru obowiązkowo należy zaszczepić się szczepienie przeciw żółtej febrze. Zaleca się również szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Innymi zagrożeniami sanitarno-epidemiologiczne, które występują w Tanzanii są malaria, AIDS, ogniska cholery, dżuma endemiczna, ameba oraz dur brzuszny. Dlatego zaleca się używanie wody przegotowanej lub butelkowej do mycia zębów, owoców i warzyw. Pozostałe napoje, należy wyłącznie w butelkach lub puszkach. Powinno się unikać picia soków, jedzenia surowych warzyw i owoców z ulicznych targowisk. Bardzo ważne jest stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej, które obejmuje spanie pod moskitierą, używanie środków przeciw komarom i nie wychodzenie z hotelu po zmroku.
 
W Tanzanii nie ma pogotowia ratunkowego. Jeśli potrzebujemy opieki medycznej, najlepiej skorzystać z usług szpitali misyjnych lub prywatnych. Ok. 30 USD zapłacimy za jeden dzień w szpitalu w Dar es Salaam (cena nie obejmuje badań, zabiegów i wyżywienia), 20 USD za poradę lekarską i badania, 10 USD za badania rutynowe, od 50 do 200 USD za badania specjalistyczne, a od 50 do 2000 USD kosztują zabiegi chirurgiczne. 
Popularne miasta: